adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Türkiye ekonomi modelini taviz vermeden uyguluyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’ndeki ödül töreninde konuştu. Erdoğan, ” Türkiye ekonomi modelini taviz vermeden uyguluyoruz. Türkiye’yi bu küresel fırtınadan da çıkaracağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Türkiye ekonomi modelini taviz vermeden uyguluyoruz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

Savunmada dışa bağımlılık nasıl ciddi sıkıntılar yaratırsa, teknolojide dışa bağımlılık da benzer sıkıntılar yaratır. Ekonomik büyümesini istikrarlı olarak sürdüren sayılı ülkeler arasındayız. Geçtiğimiz sene kaydettiğimiz yüzde 11 büyümeyle G-20 ülkeleri içinde ilk sıraya yerleştik. Her ay ihracatta rekor kırıyoruz. Temmuz ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 13,5 arttı. Turizmde 2022 hedeflerimizin de üzerine çıkacağımız görülüyor. Dün Soçi’deydim. Döndüğümüzde akşam televizyona baktığımda Rusya’dan gelen geminin Trabzon limanına yanaştığını gördüm. İftihar ettim. Trabzon limanına artık turistler geliyor. Tahıl koridorunun açılmasını sağlayarak Türkiye’nin önemini bir defa daha teyit ettik.

Türkiye ekonomi modelini taviz vermeden uyguluyoruz. Türkiye’yi bu küresel fırtınadan da çıkaracağız. İnsansız hava aracı denince akla ilk Türk SİHA’ları geliyor. 29 Ekim 2022’de TOGG’un seri imalat ilk aracının banttan indirilmesini hedefliyoruz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.