Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan’a Gitti! Vucic ile Görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi ziyaretlerde bulunmaz üzere Sırbistan’a gitti. Erdoğan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile görüşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Sırbistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin ikinci toplantısına katılmak için Sırbistan’a gitti.

ERDOĞAN İLE VUCİC GÖRÜŞECEK

İletişim Başkanlığı’ndan paylaşılan açıklamada, Erdoğan ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in liderliğinde yapılacak Türkiye-Sırbistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin ikinci toplantısına, ilgili bakan ve görevliler de katılacak.

İkili ilişkilerin bütün detayları ile kapsamlı biçimde gözden geçirileceği görüşmelerde, iş birliğinin sıkılaştırılması için yapılabilecek hamleler görüşülecek, bölgesel ve uluslararası konular hakkında da fikir alışverişi yapılacak.

İLİŞKİLERİN 140. YILI KUTLANACAK

Türkiye-Sırbistan arasındaki diplomatik temasların kuruluşunun 140’ıncı senesinin kutlandığı dönemde yapılacak olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip olan 7-8 Ekim’deki ziyaret kapsamında, Türkiye-Sırbistan İş Forumu da yapılacak.

Ziyarette, TİKA tarafınca Sırbistan’da faaliyete geçirilen projelerin haricinde Türk firmaları tarafından kurulan fabrikaların açılışı ile farklı temel atma törenlerinin yapılması da düşünülüyor.

ÜÇLÜ ZİRVE DE YAPILACAK

Ziyaret çerçevesinde, Balkanlarda barış ve istikrarı sağlamlaştırmak için kurulan Türkiye-Bosna/Hersek-Sırbistan Üçlü Zirve Toplantısı’nın da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komsic ve üyelerinin katılımıyla Belgrad’da yapılması bekleniyor.

Saraybosna-Belgrad Otoyolu’nun temel atma töreninin de zirve vesilesiyle liderlerin katılımıyla gerçekleştirilmesi düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı