adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Selo’yu çıkaramayacaksınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’deki toplu açılış töreninde siyaset gündemine ilişkin mühim açıklamalarda bulundu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Selo’yu çıkaramayacaksınız
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hapiste olan Selahattin Demirtaş hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şuanda Demirtaş’ı çıkarmanın hesabını yapıyorlar. Yargı ne derse o. Çıkaramayacaksınız. Eşi, çocuklarımla evde masumca oturuyoruz diyor. Senin çocukların masumane de, öldürülmüş olan günahsız vatandaşlarımızın çocukları ne?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Eskişehir’deydi. AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı daha sonra Eskişehir Millet Bahçesi Toplu Açılış Programı’na katıldı. Burada da bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı, hapiste bulunan HDP’nin eski eş genel başkanı Demirtaş hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

“DEMİRTAŞ’I ÇIKARAMAYACAKSINIZ”

Muhalefetin Demirtaş’ı hapisten çıkarma hesabı yaptığını söyleyen Cumhurbaşkanı, “Şuanda Demirtaş’ı çıkarmanın hesabını yapıyorlar. Yargı ne derse o. Çıkaramayacaksınız. Eşi, masum çocuklarımla evde oturuyorum diyor. Senin çocukların masumane de, öldürülmüş olan günahsız vatandaşlarımızın çocukları ne?” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına misafir olan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a da göndermede bulundu. Erdoğan, “Eşi televizyona çıkmış çocuklarımla birlikte masumane oturuyorum diyor. Yasin Börü’nün geride bıraktığı ailesi ne? Onlar masum değil mi? Sen anasın da o ana değil mi?” ifadelerini kullandı.

“SENİN ÇOCUKLARIN MASUM DA ÖLEN VATANDAŞLARIMIZIN ÇOCUKLARI NE?”

Konuşmasında muhalefete sert sözlerle yüklenen Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına misafir olan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a da Yasin Börü’nün annesi üstünden yüklendi. Erdoğan, konuşmasında “Eşi televizyona çıkmış çocuklarımla birlikte masumane oturuyoruz diyor. Yasin Börü’nün geride bıraktığı ailesi ne? Onlar masum değil mi?” ifadelerini kullandı.

“YASİN BÖRÜ’YÜ ÖLDÜREN SELO DEĞİL MİYDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla alakalı açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Bunların amaçları her şeye takoz koymak, engel olmak. Terör örgütleri ile işbirliği de yaparlar. Bunlar terörist Selo ile birlik olurlar. Bunlarda ar yok. Yasin Börü’yü öldüren Selo değil miydi? Şuanda kalktılar onu içeriden nasıl çıkarırız onun derdindeler. Yargı ne diyorsa o, çıkaramayacaksınız. Selo’nun eşi televizyona çıkıyor. Senin çocukların masumane de, Yasin Börü’nün geride bıraktığı ailesi ne? Onlar masum değil mi? Onlar şu anda anneleri ile masumane yaşıyorlar. Onları nereye koyacaksın. Sen anasın da Yasin’in anası ana değil mi?”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.