adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini verdi: Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün ‘yeter’ diyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyona dair konuşurken “Düşüşe geçti. inşallah önümüzdeki aylarda yüzde 50’lere, 40’lara, 30’lara doğru hızla düştüğünü hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca seçim tarihiyle ilgili tartışmalarda öne çıkan 14 Mayıs tarihiyle ilgili de dikkat çeken bir mesaj vererek “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştı. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün 6’lı masaya ‘yeter’ diyecektir” ifadelerini kullandı.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini verdi: Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün ‘yeter’ diyecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye artık ayların kaldığı Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenirken, vatandaşların sandığa gideceği gün konusunda kamuoyuna yansıyan tarihlerden biri de 14 Mayıs 2023’dü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şimdiye kadarki en güçlü 14 Mayıs mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Siyasetin günlük hercü merci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Ancak aynı insanların sandık başında nelere bakacaklarıdır. Rahmetli Menderes 14 Mayıs’ta ‘Yeter söz milletin’ diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Aynı şekilde Rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde önemli bir başarı kazanmıştır.

“MİLLETİMİZ 73 YIL SONRA AYNI GÜN ALTILI MASAYA YANITINI VERECEK”

Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi olmayacak’ diyerek hükümete gelmiştik. Şimdi de ‘Söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek milletin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün altılı masaya yanıtını verecek. Vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız.

“MENDERES 14 MAYIS’TA SANDIKTAN EZİCİ BİR ZAFERLE ÇIKMIŞTI”

  • Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de “Yeter, söz milletindir” diyerek milletin gönlüne girmiş, sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştı. Rahmetli Özal darbenin gölgesinde girdiği seçimde önemli bir başarı kazanmıştı. Biz de şimdi “Yeter söz de karar da gelecek de milletindir” diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere yeter diyecektir.
  • TSK’nın başkomutanı olan Cumhurbaşkanı fiilen 6’lı masanın emir eri gibi davranacak. Tabii bunlar gel deyince gelecek, git deyince gidecek adaylara, başkanlara alışmışlar. Cumhurbaşkanını da öyle tasavvur ediyorlar. Hadi CHP’nin kodlarında bu faşizm, bu hoyratlık var, ötekilere ne oluyor? Gerçi durmuş saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir diyorlar. Altılı masa işi çıktığından beri oraya bulaşan herkesin çamur siyaseti yarışına girişmelerini esefle takip ediyoruz.
  • İnşallah 2023 seçimlerinden sonra ‘Türkiye Yüzyılı’nın mimarı olarak milletimin görevlendirmesiyle yine karşınızda olacağım.

“KARŞIMIZDA İBREKLİK BİR TABLO VAR”

Milletimiz aynı gün, bu darbe şakşakçılarına ‘yeter’ diyecektir. Bir nevi ipi 10 ayrı kişinin elinde kukla bir Cumhurbaşkanı ile ülkeyi idare etmek istiyorlar. Cumhurbaşkanı fiilen altılı masanın emir eri gibi davranacak. Karşımızda ibretlik bir tablo var. İşin özünde eskilere giden bir hesaplaşma yatıyor. Cumhuriyet’in iki asrı boyunca Türkiye’yi kendi çıkarlarının yörüngesinde tutabilmek için her yolu denediler. Şimdi umutlarını 2023 seçimlerine bağlamış görünüyorlar.

“ŞİMDİ MECLİS’TEN MEYDAN OKUYORUM”

Şimdi Meclis’ten meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız. Benim milletim artık tüm oyunlarınızı çözdü. Sizin de numaralarınızı da etki elemanlarınızı da anında tanıyor. Aksi olsaydı 2007’de bize Cumhurbaşkanı seçtirmek istemediğinizde başarılı olurdunuz. Aksi olaydı gazete kupürleri üzerinden partimizi kapatmaya çalıştığınızda başarılı olurdunuz.

BAKIN KARŞINIZDAYIM”

Bakın bu ülkenin Cumhurbaşkanı, bakın Türkiye’nin en büyük partisinin başı olarak karşınızdayım. Gündemi 2023 hedefleri, Türkiye Yüzyılı olan bir lider olarak karşınızdayız. 2023 seçimlerinden sonra da Türkiye Yüzyılı mimarı olarak milletimin görevlendirmesiyle yine karşınızda olacağız. Biz, kimsenin inayetiyle değil, Allah’ın yardımıyla, milletimizin desteğiyle ayağa kalktık bugünlere geldik, yarınlara yürüyoruz.

“İSİMLERİMİZİ TARİHİMİZİN SAYFALARINA YAZDIRMAYA DAVET EDİYORUM”

Biz gerektiğinde yedi düveli karşımıza alma pahasına milletimize hizmet ediyoruz. Ebede talip olan bir davanın mensupları olarak, bu davayı tümsekte bırakmamaya yeminliyiz. En büyük sorumluluk da sizlere düşüyor. 2023 seçim zaferini omuzlayacak kadro olarak, isimlerinizi tarihimizin sayfalarına yazdırmaya davet ediyorum.

ENFLASYON MESAJI: ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA HIZLA DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRECEĞİZ

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  • Bizim hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı. Karşımızda ucube ittifakın hezeyanlarıyla uğraşarak bir yandan milletimize verdiğimiz sözleri yetiştirebilmenin tatlı telaşını yaşayarak hazırlanıyoruz.
  • Sıkıntılarımız elbette var ama hiçbiri üstesinden gelinemeyecek hususlar değil. En büyük sorunumuz enflasyondu, o da düşüşe geçti. 2022 yüzde 64’le kapattığımız enflasyonun inşallah önümüzdeki aylarda yüzde 50’lere, 40’lara, 30’lara doğru hızla düştüğünü hep birlikte göreceğiz. Enflasyona sebep olan tuzakları bozduk.
  • Asgari ücrette, memur ve emekli maaşlarında yüksek oranlı artışlara gittik. Ek gösterge düzenlemesini tamamladık. Sözleşmelilere kadro verdik. Emeklilik için yaşı bekleyenleri taleplerini karşıladık. Sosyal yardım yelpazesini genişlettik. Vatandaşlarımızı uygun şartlarda ev sahibi yapmaya yönelik konut kampanyaları düzenledik.
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.