Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mücadelemizi Devam Ettireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’daki terör saldırısıyla ilgili olarak “Ne olursa olsun bu mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da gerçekleştirilen terör saldırı hakkında konuştu. Erdoğan, “Ne olursa olsun bu mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’daki terör saldırısıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi: “Olayda ilk etapta 4, daha sonra oradaki şehitlerimizin sayısı 7’ye yükseldi. Şu anda 10 kadar da yaralımız var. Allah yaralılarımıza şifalar versin, şehitlerimize rahmet eylesin. Hemen İçişleri Bakanımı oraya gönderdik, aynı zamanda genel başkan yardımcımı oraya gönderdim. Valimizden anbean bilgileri aldığım gibi şehit aileleriyle dördüyle birebir aynı zamanda görüşme fırsatım oldu. Fakat onların tevekkülü, onların bütün bunlar karşısında ‘Zaten biz yıllardır aşiret olarak çok şehit verdik. Bunlar bizi yıldırmayacak.”

“BAŞKALARI DA ALINACAK”

Erdoğan, “Ne olursa olsun bu mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz. Sonunda inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ordusuyla polisiyle jandarmasıyla güvenlik güçleriyle bu işten galip çıkacaktır. Şu anda da orada gerek HDP İlçe başkanı gerekse belediye fen işleri, şimdilik ilk etapta bunlar alındı ve daha başkalarının da bu süreç içerisinde alınıyor, alınacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı