adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kütahya’da

29 Ağustos 2022, 16:39 tarihinde eklendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım kredi kooperatifleriyle vatandaşımıza ürünleri daha ucuz satmaya başladık. Buna artarak devam edeceğiz. Market sayısını süratle 2-3 bine çıkaracağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kütahya’da
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kütahya’daki miting ve toplu açılış törenine konuşan Erdoğan, “Yılbaşından sonra aldığımız önlemlerin, uyguladığımız politikaların vatandaşlarımızın günlük hayatlarındaki olumlu yansımalarını daha iyi göreceğiz. İçinde bulunduğumuz asrı, Türkiye yüzyılı haline getirmekte kararlıyız” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kütahya’da

Erdoğan, “Sultan Alparslan Bizans’ın gururlu hükümdarı Diyojen’in sayıca üstün ordusunu yenerek Anadolu’nun kapılarını milletimize Malazgirt’te açmıştır. Milli Mücadele ile asırlardır tükenmeyen bir kin ve hırsla bizi bu topraklardan atmak isteyenlere Anadolu’nun ebedi vatanımız olduğunu bir defa daha ilan ettik. Selçuklu ve Osmanlı’nın mirasını devralan Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda ter ve kanla döşenmiştir. Birinci Dünya Savaşı’nda dört bir yanda yedi düvele karşı savaşan, pek çok yerde zaferler kazanan Osmanlı, İstanbul’un işgali ve Sevr dayatmasıyla sanki dermansız bırakılmıştı. Vatan topraklarını dört bir yandan işgale başlayan düşman, Adana, Antep, Maraş direnişleriyle pabucun pahalı olduğunu görünce, sinsi maksatlarının taşeronluğunu Yunan’a bırakmıştır. İstiklal mücadelesini Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde Anadolu’ya taşıyan milletimiz varını yoğunu ortaya koyarak hazırladığı ordusuyla, Kocatepe ve Dumlupınar’da yeni bir destanın girizgahını yapmıştır. Samsun ile başlayıp Ankara’da TBMM’nin açılışıyla dünyaya resmen ilan edilen bu sürecin her aşaması küllerinden tekrardan doğan bir milletin uyanışının sembolüdür. Oldukça zor ve zahmetli bir sürecin sonrasında ordumuz gene bir Cuma günü 25 Ağustos’ta nihai zafer için son hazırlıklarını tamamlamıştır. O gece ezanlar okundu, namazlar kılındı, dualar edildi, son sıcak yemekler yendi ve ertesi sabah gün ağrırken hücum emri verildi. Kocatepe’den başlayıp Dumlupınar’a oradan İzmir’e kadar süren Büyük Taarruz, epeydir savunmada olan Türk ordusunun uzunca bir aradan sonra yaptığı ilk saldırı harekatıydı. Düşmanın belki makinelisi, topu, kamyonu, otomobili, uçağı bizden çoktu ama bizim askerimizin iman dolu yüreği bu eksiklerin tamamını fazlasıyla telafi ediyordu. Nitekim Yunan ordusu çekilirken 200 bin kişilik kuvvetinin yüzde 65’ini Afyon-Kütahya hattında zayiat olarak bırakmıştır. Bu millet o imanlı yürekleriyle, imansızları İzmir’den denize döktü. Aşağı yukarı aynı sayıya sahip Türk ordusunun bu savaştaki kaybı ise yalnızca yüzde 6,5 civarındadır. Büyük Tarruz ve akabindeki çatışmalar dünya askeri tarihine en başarılı topyekûn savaş olarak geçmiştir. Türk’ün ölüm fermanı olarak tedavüle sokulan Sevr’i milletimiz işte bu topraklarda kanıyla canıyla yırtarak müstevilerin suratına çarpmıştır. Türk’ün esir edilemeyeceğini, Türk’e kefen biçilemeyeceğini 26 Ağustos’ta Afyon’da başlayıp, 9 Eylül’de İzmir’de sona eren bu kıyamla bütün dünyaya ilan ettik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kütahya’da

Kocatepe’den başlayıp Dumlupınar’a uzayan büyük taarruz sonrası bu millet, o imanlı yürekleriyle imansızları İzmir’den denize döktü. Mücadelenin yalnızca silahla, parayla değil, imanla, kararlıkla azimle kazanıldığını herkes gördü” dedi.

Erdoğan, “Hükümete geldiğimizde 2 asırdır alt yapısı ihmal edilmiş, siyasi ve askeri kuvveti devamlı törpülenmiş bir Türkiye devraldık. Biz hedeflere doğru yürüyüşümüze kesinlikle ara vermedik. Terörle mücadele Türkiye’nin problemlerinde ilk sıradaydı. Tüm terör inlerini bunların kafalarına geçirdik. Bundan sonra da geçirmeye devam edeceğiz. Attığımız her adımda dışarıdan ve içeriden engellemelerle karşılaştık. Hamd olsun tamamının üstesinden geldik. Milletimize kazandırdığımız eserlerin yanında, küresel gelişmelerde de Türkiye’yi dünyanın en stratejik ülkelerinin arasına getirdik. Türkiye, seneler önce tercihini istihdam ve imalattan yana yaparak ekonomik modelini değiştirdiği için küresel fırtınadan en az kayıpla çıkacaktır. Tarım kredi kooperatifleriyle vatandaşımıza ürünleri daha ucuz satmaya başladık. Buna artarak devam edeceğiz. Market sayısını süratle 2000-3000’e çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kütahya’da

Erdoğan, “Yılbaşından sonra aldığımız önlemlerin, uyguladığımız politikaların vatandaşlarımızın günlük hayatlarındaki olumlu yansımalarını daha iyi göreceğiz. İçinde bulunduğumuz asrı, Türkiye yüzyılı haline getirmekte kararlıyız. O dönemde İslam dünyasının dört bir yanından kendileri de bin bir yokluk ve zulüm altında yaşayan dostlarımızdan da ülkemize yardım yağmıştır. Büyük Tarruz öncesinde de tıpkı bugün olduğu gibi ülkenin askeri gücünden mali kaynaklarına bütün imkanlarını sorgulayarak bu işin olmayacağını söyleyenler vardı. Ama neticede mücadelenin yalnızca silahla yalnızca parayla değil esas imanla, kararlılıkla, azimle, inançla kazanıldığını herkes gördü. İki asırdır altyapısı ihmal edilmiş, demokrasisi zayıf, ekonomisi güdük bırakılmış siyasi ve askeri kuvveti devamlı törpülenmiş bir Türkiye devraldık. Hemen kolları sıvadık. Türkiye’nin asırlık altyapı eksiklerini 20 senede tamamlayacak bir kalkınma hamlesi başlattık eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaştırmadan enerjiye her alanda ülkemizi cumhuriyetin hedefi olan muhasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkardık. Kalkınma hamlemizin önemi ve kuvveti, salgın dönemiyle onu takip eden güvenlik ve ekonomi krizi sırasında çok daha iyi anlaşılmıştır. Bütün dünyanın dengeleri altüst olurken biz hedeflerimize doğru yürüyüşümüze kesinlikle ara vermedik. Aynı biçimde demokraside de her kesimden vatandaşımızın hak ve özgürlük alanlarını genişleterek sosyal gerilimlere ve terör örgütlerinin zemin bulmasına fırsat veren bütün çarpıklıkları ortadan kaldırdık” şeklinde konuştu.

Erdoğan, yapımı tamamlanan ve 5,5 milyar TL’ye mal olan 344 projenin açılışını gerçekleştirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.