Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuştu, Dimitris İkonomu Kalkıp Gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TANAP açılışında yaptığı konuşmanın sonrasında, Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanı Dimitris İkonomu toplantıyı terk etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuştu, Dimitris İkonomu Kalkıp Gitti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün TANAP Açılış Töreni’de Yunanistan için söylediklerinden sonra Yunan Çevre ve Enerji Bakan Yardımcısı töreni terk etti.

Dün Edirne’nin İpsala ilçesinde MS4 Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) İstasyonu’ndaki TANAP Avrupa Bağlantısı Açılış Töreni gerçekleştirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONUŞMA YAPTI

Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi istemeyen Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni sert sözlerle hedef aldı. Erdoğan; “Bağırmalarıyla, çağırmalarıyla biz bu gemilerimizi oradan çekmeyiz.” şeklinde konuştu.

“YUNANİSTAN İÇİN SONDAJ YAPAN ŞİRKETLERE SALDIRDI”

Törene katılan Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanı Dimitris İkonomu ise Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerinden rahatsız olup programı terk etti. İkonomu davranışıyla alakalı şu açıklamayı yaptı; “Gazı Yunanistan sınırına taşıyacak olan boru hattının açılışındaydım. Erdoğan konuşmasında tahrikkar bir şekilde Kıbrıs’ta yapılmakta olan sondajlara ve Libya ile imzalanan mutabakata değindi. Bunları söylediğinde, Yunan tarafının memnuniyetsizliğini ifade etmek üzere ayrılmayı tercih ettim. Erdoğan, Yunanistan için sondaj yapan firmalara saldırdı. Türk yetkililer beni durdurmaya çalıştı ama kalamayacağımı söyledim. Departman düzeyinde, bu konuşmalar sebebiyle ayrılmakta kararlı olduğumuzu söyleyen bir açıklama yaptık.”

  • recep tayyip erdoğan
  • tanap
  • yunanistan
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.