adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tarihi belgeyle tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi’nde 27 Mayıs Darbesi’nin 62. senesi vesilesiyle gerçekleştirilen “Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor” temalı anma programında konuştu. Erdoğan Vakıflar aracılığıyla yurtdışına para kaçırıldığını öne süren Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘tarihi belge’ ile cevap veren Erdoğan, CHP’nin 27 Mayıs öncesinde olduğu gibi bugün de iftiraya sarıldığını belirtti.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tarihi belgeyle tepki gösterdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

İsimleri milletimizin hafızasına şehit olarak yazılan Menderes, Polatkan ve Zorlu’yu rahmetle yad ediyorum. Düzmece mahkemelerle bu yeri utanç ve zulüm adasına çevirenleri de burada lanetle anıyorum. Milletimiz Yassıada zulmüne imza atanları da kesinlikle affetmeyecektir. Yassıada milletimiz tarafından senelerce Yaslıada olarak adlandırılmıştır. Burada işlenen hukuk cinayetleri insanımızın zihninde çok derin yaralar açmışlardır. Bu adanın seçilmişler için tehdit kaynağı olarak hafızalara kazınmasını istemişlerdir. Türk demokrasisine ilk hançerin saplandığı 27 Mayıs’tan beri Yassıada demoklesin kılıcı gibi milli iradenin tepesinde sallanmaya devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tarihi belgeyle tepki gösterdi

Bu adanın her zerresine sinmiş vesayetçi izlerini silmeye çalıştık, Yassıada’yı Demokrasi Adası’na çevirdik. Hukuk Fakültesi öğrencilerinin stajlarını da burada yapmalarını istiyoruz. Önümüzdeki dönemde burayı çok daha etkin kullanacağız. Nesilden nesile aktarılmasını sağlayacağız. Her 10 senede bir tekrarlanan vesayet girişimleriyle sivil siyaset kan kaybetmiştir. 1980 darbesi ülkemizin savunma ve enerji hamlelerinin rafa kaldırılmasına neden oldu.

Vakıflar aracılığıyla yurtdışına para kaçırıldığını öne süren Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘tarihi belge’ ile yanı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin 27 Mayıs öncesinde olduğu gibi bugün de iftiraya sarıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tarihi belgeyle tepki gösterdi

Konuşmasında Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığı’nın tebliğini gösteren Erdoğan, “Ne yazıyor? Beraberlerinde 12 uçak dolusu altın ve parayı kaçırmaktayken yakalandılar. Bay Kemal’in geçen akşam söylediğinden farkı var mı? Aynı değil mi?” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN VAKIF İDDİALARI

Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığı’nın tebliğinde göreceksiniz: ‘Beraberinde 12 uçak dolusu altın ve parayı kaçırmaktayken yakalandılar’. Bay Kemal’in geçen akşam söylediğinden farkı var mı? Cumhurbaşkanı da kaçırmış. Oradan 150 bin lira ceza. Sonrasında bir 100 bin lira daha. Bana düşen de bu parayı TÜRGEV ve ENSAR vakfına verelim.

Hiç olmazsa birkaç kuruşu da buralara nasip olsun. Hayır kurumlarımızın yolu nereden geçiyor bilsin. Paraları nereden bulacak? Devletin CHP’ye verdiği paraları buraya naklediyor. CHP, 27 Mayıs öncesinde olduğu gibi bugün de iftiraya sarılmıştır. 62 yıl önce Türkiye’yi derin acılara sürükleyen siyaset tarzının tekrardan sergilenmesine izin vermeyeceğiz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.