adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Önemli Açıklamalarda Bulundu

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3.5 saat süren Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “2,5 milyon vatandaşımıza 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır.” dedi.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Önemli Açıklamalarda Bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, yoğun gündemle toplanan Kabine sona erdi.

Yaklaşık 3 saat 40 dakika süren görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu…

– “Türkiye Yüzyılı” programımızın müjdesini 28 Ekim’de Ankara’da, adına yakışır bir törenle milletimizle paylaştık. Ülkemizin 81 vilayetinde, özellikle de ilçelerinde yapacağımız programlarla, milletimizin Türkiye yüzyılına ilişkin beklentilerini alarak vizyonumuzu somutlaştıracağız.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“TOKİ KURALARI MAR AYINA KADAR BİTECEK”

TOKİ’nin yapacağı evlerin kuraları mart ayına kadar bitecek. Daha sonra konutların inşasına geçilecek. Türkiye Yüzyılı vizyonunu milletimizle birlikte hazırlıyoruz. Milletimizin beklentilerini tekliflerini alarak vizyonumuzu somutlaştıracağız.

“TOGG 85 MİLYONUN BAŞARISI”

Togg çok önemli bir sembol haline gelmiştir. Togg’un başarısı topyekün 85 milyonun başarısı olarak görülmektedir. Halen yapılan işi değersizleştirmeye çalışan bir zihniyetin umutsuz çırpanışlarını ibretle takip ediyoruz. Teknolojisi ve akıllı cihaz özellikleriyle şubatta satışı başlayacak mart ayında yollarda olacak Togg’a başarılar diliyoruz.

Sağlıkta gerçeleştirdiğimiz devrim, güçlü altyapımız ve şehir hastanelerimizdir. Yaygın alt yapımızla Healt Türkiye adı altında küresel bir markaya dönüştürüyoruz. Healt Türkiye çatı markasıyla sağlık turizmden ülkemizin aldığı payı en üste çıkarmayı hedefliyoruz.

KİRLİ OYUNU BOZACAĞIZ

Polis akademimizin mezuniyet töreninde gençlerimizin sevinçlerine ortak olduk. Polis akademimiz başarılı çalışmalarıyla göz dolduruyor. Uyuşturucu gibi bir insanlık suçuyla polislerimize ve hükümetimize iftira atanların sinsi niyetlerle hareket ettiklerinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Türkiye, geçmişten bugüne söylemlerle, yapılarla karşısına çıkan 5.kol elemanlarından çok çekmiştir. Her kim Türkiye’yi terör örgütleri, uyuşturucu kaçakçıları, mafya ile aynı fotoğrafın içine alıyorsa yaptığı işin adı beşinci kol faaliyetidir. Açık ve net söylüyorum, başaramayacaklar. Aynı kirli oyunu bir kez daha bozacağız.

75 bin kişinin katıldığı bu toplu açılış ve mitingimiz gerçekten Gaziantepli kardeşlerimizin 2023’e nasıl hazırlandığının en güzel ifadesiydi. Tüm Gaziantepli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu sabah MEB tarafından hayata geçirilen 2 bin köy yaşam merkezinin açılışını gerçekleştirdik.

SOSYAL DESTEK PROGRAMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği kritik süreç sosyal desteklerinin önemini giderek daha da artırmaktadır. Bizim sosyal destekler konusundaki hassasiyetimiz çok daha fazladır. Sosyal yardımlarızın etkinliği artıracak bir dizi yeni adım attık. Devletimizin kimsesizlerin kimsesiz olma vasfını koruyoruz. Gelir seviyesi belli rakamın altında kalan vatandaşlarımıza koruyucu önleyici tarzda destek olacak yeni programlar geliştirdik. Türkiye Aile Desteğidir. Bu kapsamda 2,5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktı. Elektrik desteğinden yaralanan 3 milyon hanenin ödemesi de bu hafta içerisinde yapılacaktır. Doğal gaz yardımının ilk grup ödemesi de bu hafta içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu hafta içinde kısaca ifade etmeye çalıştığım başlıklar altında 7 milyar tutarında sosyal destek tutarını insanlarımızın hizmetine sunmuş olduk. Sosyal destek programlarımızı sürdüreceğiz.

BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ

Cumhur İttifakı partileri olarak kendi teklifimizi meclise sunmayı planlıyoruz. Milletimize sözümüz gereği Meclis denkleminde başka bir mecburiyet ortaya çıkarsa onu yapmanın da boynumuzun borcu olduğuna inanıyoruz.

“2023 TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASI OLACAKTIR”

Gelişmiş ülkelerdeki demokrasi ve refah standartlarına gıpta ile bakan insanlarımız çok daha iyi imkanları sunmak için mücadele ederken her kesimden insanımızın özgürlük… Uzunca bir süre belirli grupların elinde vesayetin kılıcı olarak istismar edilen adaletin halkın ve hakkın amacına… bizim imzamız bulunuyor. Halbuki özgürlüğünde adaletinde siyaseti olmaz. Bunlar insanların en tabi haklarıdır. Amacımız bu kavramlarla siyasi polemikler çıkartmak değil.

Teklifimiz siyasetin dilinin, duruşunun ve davranışının merkezine devletimizi daha güçlü milletimizi daha müreffeh yapmak için ortak hedeflerimizi koymaktır. İyi, güzeli, doğruyu, hakkı taktir etmek, bu doğrultuda katkı vermek kimseyi küçültmez aksine milletimiz nezdinde büyütür. 2023 diğer pek çok alanda olduğu gibi bu hususta da ülkemizim ve milletimiz için tarihi bir dönüm noktası olacaktır.

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği kritik süreç sosyal desteklerin önemini daha da artırmaktadır. Son dönemde sosyal yardımlarımızın etkinliğini artıracak bir dizi adım attık.

“DOĞALGAZ YARDIMININ İLK ÖDEMESİ BU HAFTA GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Gelir seviyesi belli bir rakamın altında kalan vatandaşlarımıza koruyucu önleyici tarzda destek olacak yeni programlar geliştirdik. Türkiye Aile desteği… Bu kapsamda 2,5 milyon insanımıza 3.2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır. Doğalgaz yardımının 2022 kış dönemi ilk ödemesi de bu hafta gerçekleştirilecektir. Engelli ve yaşlıların hak sahiplerinin 2.1 milyar tutarındaki kasım ödemeleri de geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Vatandaşlarımızın kış binin üzerindeki Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfına ek ödeme… Bu hafta içinde 7 milyar tutarında bir sosyal destek rakamını insanlarımızın hizmetine sunmuş olduk.

Geçtiğimi hafta başörtüsü serbestisini ve ailenin korunmasını içeren anayasa teklifini arkadaşlarımız Meclis’te bulunan partilerle görüştüler. Uzlaşma sağlanabilir se o şekilde, sağlanamazsa da Cumhur İttifakı olarak kendi teklifimizi Meclis’e sunmayı planlıyoruz. Temennimiz de bu değişikliği doğrudan kabul edecek bir çoğunluğun sağlanabilmesidir.

‘HEALT TÜRKİYE’ MARKASI

Sağlıkta gerçekleştirdiğimiz devrim, güçlü altyapımız ve şehir hastanelerimizdir. Yaygın alt yapımızla ‘Healt Türkiye’ adı altında küresel bir markaya dönüştürüyoruz. ‘Healt Türkiye’ çatı markasıyla sağlık turizmden ülkemizin aldığı payı en üste çıkarmayı hedefliyoruz.

Polis Akademisi başarılı çalışmalarıyala göz dolduruyor. Uyuşturucu gibi bir insanlık suçuyla polisimize, iktidarımıza iftira atanların yaptığı 5. kol faaliyetidir. Bu defa açıkça söylüyorum başaramayacaklar. Çünkü ülkemiz bu ferasete ve dirayete sahiptir.

“BAŞARAMAYACAKLAR”

Polis Akademisi başarılı çalışmalarıyla göz dolduruyor. Uyuşturucu gibi bir insanlık suçuyla polisimize, iktidarımıza iftira atanların yaptığı 5. kol faaliyetidir. Bu defa açıkça söylüyorum başaramayacaklar. Çünkü ülkemiz bu ferasete ve dirayete sahiptir.

2 BİN KÖY YAŞAM MERKEZİ

Bu sabah da MEB tarafından 2 bin köy yaşam merkezinin açılışını gerçekleştirdik. Köy Yaşam Merkezleri projesiyle okul altyapımız sebebiyle artık kullanılmayan köy okullarımızı yeniden aktif eğitim yeri haline getirmeyi planlıyoruz.

YOĞUN MESAİ TAKVİMİ

Yarın Hasankeyif Tüneli ve yolların açılış törenine canlı bağlantıyla iştirak edeceğiz. Perşembe günü 10 Kasım anma programından sonra birdizi yurtdışı gezi gerçekleştireceğiz. Endonezya’da G-20 liderler zirvesi, Bahreyn ve Katar’da 2022 FIFA Dünya Kupası açılış programına katılacağız.

SOSYAL DESTEKLER

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği kritik süreç sosyal desteklerin önemini daha da artırmaktadır. Bu tür dönemlerin en yıkıcı etkileri düşük gelirlerinin üzerinde ortaya çıkmaktadır. Bizim sosyal destekler konusundaki hassasiyetimiz çok daha fazladır

Hayatının idamesi için gereken temel ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşlarımıza kapsamlı yardımlarımız zaten devam ediyor. Bunların rakamlarını sürekli güncelleyerek devletimizin kimsesizlerin kimsesi olma vasfını koruyoruz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.