adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyeliğine olumlu bakmıyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği adımlarına Türkiye olarak olumlu bakmadıklarını açıkladı.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyeliğine olumlu bakmıyoruz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsveç ve Finlandiya ile alakalı gelişmeleri takip ediyoruz ama olumlu bir düşünce içerisinde değiliz. Daha önce Yunanistan’la alakalı NATO konusunda bir yanlış yaptı bizden önceki yönetimler. Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı NATO’yu da arkasına alarak takındığı tavrı biliyorsunuz. Bu konuda ikinci bir yanlışı Türkiye olarak işlemek istemiyoruz. İskandinav ülkeleri terör örgütlerinin sanki misafirhanesi gibi. PKK’sı, DHKP-C’si İsveç’te, Hollanda’da yuvalanmış vaziyette. Hatta parlamentolarında da yer alıyorlar. Bu konuda bizim olumlu bakmamız mümkün değil.

BIDEN-MİÇOTAKİS GÖRÜŞMESİ

Dereyi görmeden paçayı sıvamanın bir manası yok. Biden ne gibi açıklamalar yapar yahut yapacak bunu bilemiyorum. Miçotakis’in oradaki mesajları da ayrı bir konu. Her şeyi görüp, özellikle Biden’ın açıklamalarını da gördükten sonra tavrımızı ortaya koyarız.

ABD’DEN YPG’YE YAPTIRIM MUAFİYETİ

YPG bir terör örgütüdür. PKK neyse YPG de odur. Irak’ın kuzeyinde ne yaptıysak, Suriye’nin kuzeyinde de aynılarını yapmaya devam edeceğiz. Dost ülkelere söylüyoruz, adımlarınızı doğru atın.

Pençe-Kilit’te dün itibariyle 82 terörist etkisiz hale getirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.