Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gizli Saklı Değil, Açık ve Net!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’e katıldı. Erdoğan buradan ABD’ye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en büyük teknoloji organizasyonu olan TEKNOFEST’e ailesiyle birlikte katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, ABD’ye seslendi. Erdoğan bugün heyetiyle birlikte, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı’na katılmak için ABD’ye gidecek.

Birleşmiş Milletler toplantısına katılacağını vurguladığı konuşmasında Erdoğan, bölgede yaşanan gelişmelere de değindi. Erdoğan, Türkiye’nin bir daha asla kimsenin insaniyetine ya da lütfuna ihtiyaç duymayacağının altını çizdi.

“BİZ HER TÜRLÜ BEDELİ ÖDEMEYİ GÖZE ALDIK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler toplantısı hakkında şunları söyledi: “Bugün BM Genel Kurul toplantıları için Amerika’ya gidiyoruz. Ülkemizdeki, bölgemizdeki dünyadaki gelişmelere dair ne düşünüyorsak, ne yapmak istiyorsak hepsini tüm devletlerin temsilcilerinin önünde açıkça ifade edeceğiz. Gizli saklı değil açık ve net. Devlet başkanları ile yaptığımız ikili görüşmelerde de yine kendilerine bunları açık net olarak anlatacağız. Dünya ekonomisi toplanacak, onlarla bunları konuşacağız. Türkiye’nin bu büyük meydan okumasının elbette bir bedeli vardır. Ama biz bu topraklarda yaşamaya karar vermekle zaten her türlü bedeli ödemeyi göze almışız. Dolayısıyla bize gizli açık tehditlerle bedel ödetmeyi düşünenler bunun hesabını yapanlar beyhude bir işle uğraştıklarını bilmeliler. Ölümden öte köy mü var diyorlar. Bu millet en ağır bedeli olan ölümden bile korkmadığını 15 Temmuz’da göstermiştir. Ülkemizi yeniden bir kısır döngüye hapsetmeye çalışanlara karşı vereceğimiz en güzel cevap burasıdır. Ülkemizi hedeflerinden alıkoymak isteyenlere cevabımızı, heyecanımız azmimizi kaybetmeden çok çalışarak vereceğiz. Bizim milletimiz bir şeye inandığında Allah’ın izniyle onu durdurabilecek hiçbir güç yoktur. İnşallah bu millet bir daha asla kendini korumak, dostlarına destek olmak, mazlumların elinden tutmak hedeflerine ulaşmak için kimsin inayetine, lutfuna ihtiyaç duymayacaktır.”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı