Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe Divan Kurulu Üyesi Oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe kulüp üyeliğinde 25. yılını tamamlayarak divan kurulu üyeliğine geçmeye hak kazandı. Erdoğan bugün plaket alacak.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu (YDK) Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kongre üyeliğinde 25 senesini bitirerek Yüksek Divan Kurulu üyeliğine geçişini yapmak için toplantıya geldi.

“12 CUMHURBAŞKANI’NDAN 6’SI FENERBAHÇELİ”

Divan Kurulu’nda Vefa Küçük söz alarak şunları söyledi; “Fenerbahçe ve Türk spor tarihinde ilk kez bir Cumhurbaşkanı kulüp üyeliğinde 25 seneyi bitirdi ve yüksek divan kurulu üyeliği elde etti. 12 Cumhurbaşkanımız içinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şimdi de Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile beraber 6’sı Fenerbahçeli. Bu bizim için gururdur.”

“AİDATINIZI YATIRMAZSANIZ DİVANLARA KATILAMAZSINIZ”

Küçük, ”Sayın Cumhurbaşkanım, 21 yıldır çözemediğim problem var, bunu çözmek istiyorum. 1998’de bir kongre gerçekleşti ve Aziz Yıldırım rakibimdi, 1 oyla kazandı. 1500 üye 1 oya sahip çıktı, Aziz Yıldırım’a tepki ve katkı sağladılar. O oyu bulamıyorum, belki sizindir. Merak ettim. Artık Divan üyemizsiniz ve sizin de aidatınızı yatırmanız lazım. Eğer aidatınızı vermezseniz, divanlara katılamazsınız.” sözlerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Divan Kurulu’nda açıklamalar yapan kulüp başkanı Ali Koç ise şu sözleri kullandı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın asırlık çınar Fenerbahçe’nin çatısı altında bizlerle olmasının onurunu ve iftiharını yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, kongre üyeliğinin 25. senesini bitirdi ve yüksek divan kurulu üyesi oldu. Bugün tarihi bir gün. Bizi kırmayan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı