Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünya Basınını Salladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı son ”Nükleer silah” açıklamasıyla dünya basınında önemli yeri olan medya kuruluşları tarafından haber konusu oldu. Medya organları nükleer silah hakkında konuşan Cumhurbaşkanı’nın sözleri eleştirildi.

Orta Anadolu Ekonomi Forumu’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelişmiş ülkeleri kastederek, ”Şimdi birilerinin elinde nükleer başlıklı füze var. Bir iki tane de değil. Ama benim elimde nükleer başlıklı füze olmasın. Bunu kabul etmiyorum.” diyen Cumhıurbaşkanı gelişmiş ülkeleri eleştirdi.

Gelişmiş ülke olup da elinde nükleer silah olmayan ülke olmadığını hepsinin elinde nükleer silah olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri dış basında yer buldu.

DÜNYA BASINI ERDOĞAN’IN SÖZLERİNE YER VERDİ

ABD basını Erdoğan’ın sözlerini manidar olarak yorumlarken, İsrail basını, İran tehdidi altında olduklarını ve nükleer silahlarının mevcudiyetinin bu tehdit karşısında savunma olduğunu belirtti. Erdoğan İsrail için, ”Yanıbaşımızda İsrail, elinde nükleer silahla önüne geleni korkutuyor.” sözlerini kullanmıştı.

Dünyaca ünlü haber ajansı Reuters ise 1980 ve 1996 yılında Türkiye’nin imzaladığı ve nükleer silah üretimini yasaklayan anlaşmadan bahsetti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı