adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının sesleriyle çınlamalıdır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Savaşların bitirilmesi için gösterdiğimiz gayretin en mühim motivasyon kaynağı çocuklarıdır. Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır. Çocukların yürekleri tedirginlikle değil sevgiyle, coşkuyla, umutla çarpmalıdır. Çocuklar, korkunun pençesinde değil huzurla uyumalıdır” şeklinde konuştu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının sesleriyle çınlamalıdır’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile beraber Başakşehir Millet Bahçesi’ndeki 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği’ne katıldı.

Burada yaptığı konuşmasında bütün çocukların bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uluslararası düzeyde düzenlenmeye başlandığı 1979 senesinden beri dünyanın 120 farklı ülkesinden 30 binin üstünde çocuğu ağırladığımız bu şenliğimize hepiniz hoş geldiniz. Salgın nedeniyle mecburi ara verdiğimiz konuk çocukları ağırlama programına önümüzdeki seneden itibaren tekrar başlayacağız. Yakın çevremizdeki gelişmeleri göz önüne aldığımızda oradaki çocuklar için derin üzüntü yaşıyoruz. Güneyimizde bir trajedi halen sürüyor. Kuzeyimizde 2 ayını bitiren savaşı da acıyla takip ediyoruz. Bu Şekilde dönemlerde çocuklarımızın saf sevgisine, dokunuşuna her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğuna inanıyorum.

Savaşların bitirilmesi için gösterdiğimiz gayretin en mühim motivasyon kaynağı çocuklarıdır. Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır. Çocukların yürekleri tedirginlikle değil sevgiyle, coşkuyla, umutla çarpmalıdır. Çocuklar, korkunun pençesinde değil huzurla uyumalıdır” şeklinde konuştu.

“Bu parkı açtığımız gün şu anı düşledim”

“Ülkemize sığınan herkesi, ama çocukları sanki üzerlerine titreyerek koruyup kollamamız bu yaklaşımdır diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Dünyayı çocuklara verdiğimiz gün, her şeyin daha şefkatli olduğunu göreceğiz. “Yaşamın farklı alanlarında etki, yetki söz sahibi olduğunuzda; Sakın ola zamana yenik düşmeyin. Ailenize, arkadaşlarınıza okulunuza sıkı sıkıya sahip çıkın. Teknolojinin imkanlarını kullanın ama kesinlikle onun esiri olmayın. En iyi öğretici hayattır. Yaşamla bağlarınızı kesinlikle koparmayın.

Salgın döneminde aylarca evinizden çıkmadığınız biliyorum. Bu sıkıntılı dönem geride kaldığından artık her fırsatta parklarda, bahçelerde olanak olan her yerde, temiz havayla, tabiatla, arkadaşlarınızla buluşun. Resimden edebiyata müziğe ne olursa olsun, kendinizi mutlu edeceğiniz bir alanda çalışın. Bu parkı açtığımız gün çok mutluydum. Şuanı o açılışta düşledim. Yeter ki siz isteyin. Bizim için en keyifli en verimli işler, sizin için yaptığımız hizmetlerdir” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarının sonrasında eşi Emine Erdoğan ile beraber çocuklarla hatırla fotoğrafı çekildi. Erdoğan çifti daha sonra çocuklarla şarkı belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.