adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu ülkeyi 20 yıl öncesine geri götürmeye kimsenin gücü yetmez’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu ülkeyi 20 sene öncesine geri götürmeye kimsenin kuvveti yetmez” şeklinde konuştu. Erdoğan, 2022 senesi fındık fiyatını da 54 TL olarak açıkladı.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu ülkeyi 20 yıl öncesine geri götürmeye kimsenin gücü yetmez’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan, öbür projeler ile beraber 223 projenin toplu açılış törenine katıldı. Maliyeti 6 milyar TL’nin üstünde olan projelerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Neredeyse 3,5 sene oldu. Denizi ve yaylası, tamamından önemlisi insanı ile Ordu’yu özlemişiz. Muhteşem katılım ile Ordu’da bizi özlemiş. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Son nefesimize kadar bize bu şekilde bir birlik nasip eylesin. Ordu ile beraber yol yürüdüğümüz müddetçe biz yorulmayız, dünyaya sığmayız. Eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye ülkemizin nereden nereye geldiğini sizler biliyorsunuz. Demokrasi ile mücadelede hep yanımızda oldunuz” diyerek konuştu.

“Eskiden karne ile benzin ve ekmek satılırdı, iktidarımızda bu şekilde bir şey yok”

“Eskinden krizler vardı, yalnızca elimizdeki ve avcumuzdakini kaybetmemizle kalmaz, geleceğimizi de tehlikeye sokardı” diyen Erdoğan, “Bugün gelişmiş ülkeler başta olmak üzere elbette bizim de sıkıntılarımız yok değil. Fakat biz bunları aşabilecek güçteyiz. Hamdolsun elimizdeki olanaklar ve önümüzdeki fırsatlar bunlardan kat kat fazladır. Senelerce bu ülkeyi tek parti yönetimi ile milli iradeyi yok sayarak, darbeler ile demokrasiyi baltalayarak, ideolojik etnik ve mezhebi gelirimler ile milli bünyemizi zayıflatarak, yoklukla insanımızın belini bükerek, CHP’nin hani o karne ile benzin, ekmek dağıtılan dönemleri vardı ya, elhamdülillah bizim iktidarımızda elhamdülillah bu şekilde bir şey yok. Bunlar terörle canımıza ve huzurumuza katlettiler” ifadelerine yer verdi.

“Terörün belini kırdık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle etkin mücadelenin sürdüğünü ifade ederek, “Şuanda terörle mücadelede Gabar’da, Tendürek’te, terörün belini kırdık. Artık terör diyerek bir bela yok. Bu Ordu terörün ne olduğunu gayet iyi bilir. Onların bedelini Ordu çok ödedi. Ama artık bu şekilde bir şey yok. Yardım ve benzeri sinsi görüntüler altında imalatımızı, sanayimizi ve ticaretimizi kısır bıraktılar. 5‘inci kol faaliyetler ile ordu, diplomasimizi, akademimizi ve medyamızı kontrol atlında tutarak, bizi 4 bir yandan kuşatarak sanki esir almışlardı. Rahmetli Menderes’in, rahmetli Özal, Türkeş ve Erbakan’ın verdiği mücadele siyasi olmanın ötesinde istiklal ve istikbal mücadelesi isi. Biz de bu büyük davanın son temsilcisi olarak bundan 21 sene önce sizlerin huzuruna geldik. 20 senedir ülkemizi yönetirken attığımız her adımda bu kavganın farklı yüzleri ile karşılaştık. Gördük ki 20 senede asırlık işler yapmak mümkünmüş. Parlamentoya girmek için 30 yaş seçme ve seçilme yaşıydı. Bunu önce 25’e, sonra 18 yaş seçme ve seçilme yaşı oldu, bunu biz getirdik” ifadelerine yer verdi.

“CHP ve yandaşları gençlere güvenemez”

“CHP ve yandaşları gençliğimize güvenmezler” diyen Erdoğan, “Gençlikten korkalar. Eğitimin alt yapısını 20 senede baştan sonra, sağlık sistemini baştan sona sıfırdan kurmak mümkünmüş. Bu ülkenin yoldan hava limanını, konuttan baraja temel ihtiyaçlarını karşılamak mümkünmüş. Ordu Giresun Havaalanı’ndan artık benim kardeşlerim çok rahat memleketlerine gidip-gelebiliyor” diyerek konuştu.

“Bu ülkeyi 20 sene öncesine geri götürmeye kimsenin kuvveti yetmez”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında özetle şunları belirtti:

“Bu ülkenin uluslararası itibarını, güvenlikten diplomasiye kadar her alanda 20 senedir zirveye çıkartmak mümkünmüş. Bunları nasıl başardık isek bundan sonraki sıkıntıları beraber çözeceğiz. Artık bu milleti 20 sene öncesine geri götürmeye, kazanımlarını elinden almaya kimsenin kuvveti yetmez. Türkiye üstüne hesapları olanların, Türkiye’nin hesaplarını bozduklarının hangi heves ve azınlıkların içerisinde olduklarını biliyoruz. Artık her 10 senede bir hizaya getirilen, 20 sene geriye götürülen Türkiye yok. Hamdolsun ülke ve millet olarak hem insanı sınamalardan alnımızın akı ile çıktık, hem de kendimizi koruma huşunda en ufak taviz vermedik. 2023’e inşallah hedeflerimize ulaşarak, kazanımlarımızdan taviz vermeyerek, önümüzde yepyeni bir Türkiye’nin inşa edileceğini göreceğiz. Ülkemize kazandırdıklarımız anlattıkça birilerinin yüreği darılıyor, çıldırıyor. Bu yaptıklarımız ve yapma hazırlığında olduğumuz hizmetleri sahiplenmeye kalkıyorlar. Bir zamanlar bu Bay Kemal SSK’yı batırmadı mı? Oraları ne hale getirdi. Şuanda hastanelerimizin tamamı birbirinden güzel. Bu zata zaman zaman Bay Kemal diye takılıyorum. En sonunda bunu kendi de kabul etti. Bay Kemal lafını öylesine benimsemiş ki, kendi de bunu kullanmaya başlamış. Halbuki biz, ülke ve millet hayrına hiçbir siyaset üretmeyip, ana muhalefet koltuğunu senelerdir yalan ve iftiradan söylemler ile işgal ettiği içi bu unvanı vermiştik. Kendisinin Bay Kemal lafının ardında bir de CHP Genel Müdürü unvanını eklemesi gerekir. Hatta seçimden sonra buna ekleyeceği emekli CHP Genel Müdür ibaresini de şimdiden hazırlarsa iyi olur. Yıllarıdır yalanı bırakıp eser siyaseti yapalım dedik ama bunu yapamadı. Bunların milletin değer ve dertleri ile alakaları olmadığı. 15 Temmuz saat 23.15 havaalanına geliyor, oradan Bakırköy Belediye Başkanının evine gidiyor. Yalancı, diyor ki, haberim olsa ben de beklerdim, diyor. Yahu 10 binlerce kişi orada bekliyor, nasıl haberin yok? Sen korkaksın korkak. Bunlar biz eser ve hizmetleri saydıkça, milletimizle kucaklaştıkça bunalıma giriyorlar.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da 20 sene içerisinde yaptıkları projelerden de bahsetti. Konuşmasında, şuana kadar Ordu’ya yapılan yatırımların toplamda 42 milyar TL’yi aştığını kaydeden Erdoğan, ardından da fındık fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu.

“54 TL fındık fiyatı hayırlı olsun”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Fındık lafını işitince hepinizin heyecanlandığını biliyorum. İhracatta fındığın mühim bir yeri var. Yalnızca geçen sene dünyanın 122 ayrı ülkeye 2 milyar 300 milyon dolara yakın bedelle 344 bin tondan fazla fındık sattık. Hem imalat alanı hem de rekolte ile Ordu fındığın 3‘te birini gerçekleştiriyor. Rekolte bakımından Samsun, Giresun, Sakarya, Düzce, Trabzon ve Zonguldak illeri Ordu’yu takip ediyor. Biz iktidara geldiğimizde fındık 1 doların altındaydı. Bu yüzden çoğu bahçe bakımsız kalmış insanlar imalatı küstürülmüştü. Şuanda bu rakamı 3 doların üstüne çıkıyoruz. Bu yolda küresel ekonomik krize ve ülkemizin yaşadığı sıkıntılara karşın fındık üreticilerimize emeklerinin karşılığı olacak bir alım fiyatı vermek bütün koşulları zorladık. İnşallah temennimiz, rekoltemiz geçen senenin da üstüne çıkmasıdır. Bugün açıklayacağımız fiyat ile hem üreticinin gelirini artıracağımıza, hem de ihracatımızı yükselteceğimize inanıyorum. TMO 2022 alım sezonunda yüzde 50 sağlam iç aslına göre kabuklu fındığa kilogram başında levant kalite için ve bu arada Giresun kalite için alan destekli olarak ben burada rakam bir açıklıyorum. İnanıyorum ki; sizler de kabul edeceksiniz ve ortalamalısını 54 TL olarak açıkladım. İnşallah hayırlı olsun bereketli olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Alan bazlı ödeme, gübre destekleri inşallah 54 TL’ye çıkıyor. Bu senenin fındık alım fiyatının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının sonrasında toplu açılış törenini gerçekleştirdi. Ardından ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Törene öte yandan, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe belediye başkanı ve partililer katıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.