adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu seçim kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Büyük ve kuvvetli Türkiye’nin inşasından taviz vermemek için 2023 seçimlerini Meclis’te Cumhur İttifakı’nın, Cumhurbaşkanlığında bizim kazanmamız şarttır. Bu seçim kırgınlıkla, kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir” şeklinde konuştu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu seçim kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

AK Parti kadrolarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize ve şehirlerimize kazandırdığımız nice yatırımın mutluluğunu beraber yaşadık. İnsanlarımızdan aldığımız nice duanın, içimize verdiği huzurla beraber şahit olduk. Nice badireleri beraber aştık. Farklı görünümler altında düzenlenen nice saldırılara beraber göğüs gerdik. Şeytanın bile aklına gelmeyecek yollarla önümüze kurulan nice tuzakları beraber bozduk. Sıfatlar, görevler, makamlar gelir geçer ama işte bu gurur verici yaşanmışlıklar, hakikatler daima bizimle kalır. AK Parti, belediye hizmetleri ile kendini milletimize ispatlamış, inançlı ve azimli bir kadronun Türkiye’nin yönetimine talip olmasıyla ortaya çıkmıştır. Önce kentlerimizi değiştirdik, geliştirdik sonrasında da 81 vilayeti ve bugün 85 milyonu aşan vatandaşıyla bütün ülkede tarihi bir dönüşümü yaşattık. AK Partinin demokrasi ve kalkınma devrimi Cumhuriyet tarihinin en büyük atılımıdır. Geçmişte rahmetli Menderes ve Özal’ın başlattığı reformları çok daha fazlasıyla yaşama geçirmek bize nasip oldu” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin kurulduktan kısa bir müddet sonra iktidara geldiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

“Hep söylediğimiz gibi AK Parti’yi kuran da, onu 15 ay içinde iktidara getiren de ona istikamet gösteren de, girdiği her mücadelede dimdik yanında duran da milletimizin kendisidir. Türkiye, 2002 Kasım seçimleriyle başlattığı büyük demokrasi ev kalkınma atılımını 2004 seçimleriyle beraber belediyelerin dahil olmasıyla yeni bir safhaya geçirmiştir. Daha sonraki senelerde da bu başarılarımızı mühim ölçüde sürdürmüştük.”

“Kayıplarımızı inşallah ilk fırsatta telafi etmekte kararlıyız”

Ankara ve İstanbul ‘un başkanlık nezdinde kaybedilen seçimler olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin en büyük iki kentinin altını çiziyorum; başkanlık nezdinde kaybedilmiş olmasından üzüntü duyuyorum. Bakın seçimi kaybettik demiyorum. Yalnızca başkanlık nezdinde diyorum. Meclislerini Ankara’nın da İstanbul’un da biz kazandık. Arkadaşlar bunu iyi anlatmamız gerekir. Bir belediye dediğimiz zaman olay yalnızca başkan değildir, meclistir. Meclisi bir kenara koyamazsanız. Meclis ile birlikte eğer güçlüyseniz o belediye de gücünüz çok daha farklı olur. BU kentlerdeki seçimleri oy oranlarımız gerilediği için değil, rakiplerimizin hepsi karşımızda birleştiği için kaybedildiği bir gerçektir. Buna karşın elde ettiğimiz tecrübeleri göz önünde bulundurarak kayıplarımızı inşallah ilk fırsatta telafi etmekte kararlıyız. Milletimiz de bu hakikatleri görüyor, değerlendiriyor” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu seçim kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir”

“Meydanı başkalarının çöpüne hayranlık duyup kendi ülkelerinin güzelliklerine öfkeyle saldıran bu emperyalist uşaklarına bırakmayacağız”

Geçtiğimiz hafta yapılan Çankırı Dodurga seçimlerine yönelik konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu seçimler, Anadolu irfanının bir göstergesi olarak siyasi tarihimizdeki yerini almıştır. Bu seçimde muhalefet partilerinin hepsi 146 oyda kalırken AK Parti ve Cumhur İttifakı ise 995 oya karşılık gelen yüzde 87’lik bir oranla seçimi açık ara kazanmıştır. Buradan Dodurgalı kardeşlerime bir defa daha teşekkür ediyorum. Elbette sınırlı seçim neticesi yalnız başına ölçü değildir. Ama ortada fikir verecek bir tablo bulunduğu gerçektir. Şayet bu seçimde farklı bir netice çıksa ortalığı birbirine katacak olanların AK Parti ve Cumhur İttifakı kazandığında nasıl sus pus olduklarını, nasıl başlarını kuma gömdüklerini herhalde sizler de görüyorsunuz. Maalesef ülkemizde pek çok konuda olduğu gibi siyasi değerlendirmeler hususunda akıl ve vicdan bir kenara bırakılmış, ideolojik saplantılar, kör husumetler, sanal kabuller ön plana çıkmıştır. Ülkenin ve milletin kazanımlarından sırf bize ve partimize yarar getireceği için üzüntü duyan buna karşılık ülkemizin ve milletimizin yaşadığı her sıkıntıyı aynı gayeyle bir sevinçle karşılayan bir güruh peyda oldu. Türkiye işgale uğrasa düşmanı çiçekle karşılayacak bu güruhu bir asır öncesindeki kibarca manda ve himaye taraftarlığı diyerek ifade edilen emperyalist uşaklığından tanıyoruz. İnşallah meydanı başkalarının çöpüne hayranlık duyup kendi ülkelerinin güzelliklerine öfkeyle saldıran bu emperyalist uşaklarına bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 2023 Haziran’da yapılacak olan seçimle yakın tarihinin en mühim seçimlerinden birine hazırlandığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin belediyelerle beraber başlatırsak neredeyse son 30 senesine damgasını vurmuş bir hareket olarak bu seçimin manasını en iyi biz biliriz. Vesayet kuvvetleriyle, terör örgütleriyle, siyasi ve ekonomik tetikçilerle sanki boğuşarak geldiğimiz yer yalnızca bizim değil ülkenin ve milletin gelecek bir asrını tespit edecek biçimde önemlidir. Siyasi yaşamımızın her günü, milli iradenin üstünlüğünü tesis için canhıraş bir mücadele ile geçti. Belediyeden hükümete kadar sorumluluk üstlendiğimiz her yerde ülkemizin asırlara sarih geri kalmışlığının, milletimizin ihmal edilmişliğinin telafisi için gece gündüz çalıştık. Bugün Türkiye’nin demokratik standartları da eser ve hizmet altyapısı da hamdolsun gelişmiş ülkelerle boy ölçüşecek seviyededir. Meydana Gelen her gelişme bu gerçeği görmek istemeyen gözlerin, işitmek isteyemeyen kulakların, hakkı söylemek istemeyen dillerin bile inkar edemeyeceği bir hakikat olarak tekrar tekrar ortaya koymaktadır. Geçmişte bu ülkenin ayağa kalkmasını, darbe ve vesayet araçlarıyla yürütülen siyasi istikrarsızlık ve ekonomik geri kalmışlıkla engelleyenlerin kozlarını sabırlı bir mücadele ile birer birer ellerinden aldık” şeklinde konuştu.

“Artık kendi vizyonunu tespit eden, bu doğrultuda gereken adımları kararlılıkla atan bir Türkiye var”

Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, şehircilikten sosyal desteklere kadar her alanda sahip olunan kuvvetli altyapı ile hedeflerine kilitlenen bir Türkiye olduğunu belirten Erdoğan, “Küresel finans krizi, küresel sağlık krizi, Rusya, Ukrayna Savaşı gibi dünyada meydana gelen zorlu sınamalar Türkiye’nin sahip olduğu bu kuvveti daha kıymetli ve manalı hale getirmiştir. Ülkemiz dünyanın en gelişmiş 10 devleti arasındaki seçkin yerini almaya her zamankinden daha yakındır. Elbette sıkıntılarımız, sancılarımız, ödediğimiz bedeller var. Özellikle ekonomide son zamanda ortaya çıkan yaşam pahalılığının insanlarımızın belini büktüğünü gayet iyi biliyoruz. Biz ekonomimizi mahvetme tehdidiyle büyük bir saldırıya maruz kaldığımız 2008’deki yol ayrımından tarihi bir tercihte bulunduk. Ülkemizin imkanlarını finansal illüzyonlarla değil, istihdamı artırmak için kullanma tercihidir. Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar sabit kazançlıların gelir seviyelerini artırarak yaşadığımız sıkıntıları hafifletmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz hafta çıkan bir yasayla belediye başkanlarımızın maaşlarında yaptığımız iyileştirmenin de hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Önümüzdeki şubat mart aylarıyla beraber enflasyonu da kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın, resesyonun eşiğinde bulunmasının, ülkemizi yatırım, istihdam, imalat, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütme aslına dayanan Türkiye Ekonomi Programımızın ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Belki insanlarımızın alım kuvvetleri Yüksek enflasyon nedeni ile bir miktar düştü ama kimseyi işsiz bırakmadık, aç bırakmadık, açıkta bırakmadık. İnşallah, önümüzdeki şubat mart aylarıyla beraber enflasyonu da kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz. Hiç şüphesiz inanların siyasi tercihlerinde ekonomi mühim bir belirleyicidir ama kesinlikle tek belirleyici değildir. Bütün bunlarla birlikte, eğitilip donatılan 10 binlerce PKK’lı YPG’li ,FETÖ teröristlerinin sınırlarımız dibinde beklediği dünyanın dört bir yanında saldırmak için sinsice hazırlık yaptığı, birilerinin de FETÖ’cü alçaklarla fotoğraf vermek için sanki sıraya girdiği, Türkiye’yi Suriye’den de Ukrayna’dan da beter etmek isteyenlerin ellerini ovuşturduğu çok kritik bir dönemden geçiyoruz” şeklinde konuştu.

“NATO’nun kayıtlarına PKK girmiştir, YPG girmiştir, ama tamamından öte FETÖ bir terör örgütü olarak girmiştir”

NATO kazanımlarına değinen Erdoğan, “NATO’nun kayıtlarına PKK girmiştir, YPG girmiştir, ama tamamından öte FETÖ bir terör örgütü olarak girmiştir. AB kayıtlarında olan PKK, YPG, PYD, FETÖ artık NATO kayıtlarına girmiştir. Bunlar şuanda NATO’nun resmi kayıtlarında yerini almıştır. Biz, gerek NATO Genel Sekreteri, gerek öbür cumhurbaşkanı ve başbakana bizim kırmızı çizgimizdir bunlar dedik. Bu kayıtlara YPG, PYD ve FETÖ bu kayıtlara girecek, girmediği takdirde biz bu imzayı atmayız dedik. Bunu kabul etmek mecburiyetinde kaldılar. Böylece bu NATO kayıtlarına girdi. Öyle Türkiye’de ileri geri şu şekilde bu şekilde konuşmanın hiçbir manası yok. Kimseyi aldatamazsınız. NATO’nun şu anda kayıtlarını açarsanız kayıtlarda çok açık net bunları görürsünüz. Gizli bir şey artık kalmadı her şey ortada. 3 dakika da NATO zirvesinde ekranda Türkiye’deki teröristlerin İsveç’te nasıl Finlandiya’da, Hollanda, İtalya’da Almanya’da nasıl cirit attığını ekranda tamamına gösterdik. Artık gizli saklı bir şey yok, her şey apaçık ortada ülkenin yönetimindeki en küçük bir zafiyetin milletimize çok ağır bedelleri olacaktır. Kuvvetli Türkiye’nin inşası için 2023 seçimlerini kazanmamız şarttır. Bu imtihanı başarıyla vermeye zorunluyuz” şeklinde konuştu.

“Bu seçim kırgınlıkla, kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir”

2023 seçimlerinin kritik bir seçim olduğuna bir defa daha vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023 seçimleri bunların ötesinde bir anlama, öneme, hassasiyete sahiptir. Bu seçim kırgınlıkla, kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir. Türkiye dünün Türkiye’si değildir, siyasi gücümüzle, diplomatik etkinliğimizle, ekonomik büyüklüğümüzle eser ve hizmet alt yapımızla çok ileri bir yerdeyiz. Daha açık bir ifadeyle artık kaybedecek çok şeyimiz var. Eskiden kaybedeceğimiz tek hazinemiz vaktimizdi, ödediğimiz tek bedel sahip olmadığımız refah huzurumuzu engellemekti. Şuanda ise 2023’te yanlış bir tercih vaziyetinde küresel yönetim ve ekonomi sisteminin en üst ligindeki yerimiz ile bu ligin lokomotifleri arasına girme fırsatını tehlikeye atmış olacağız. Bizim hakkı, hakikati, muhabbeti dile getirdiğimiz her yerde muhalefetin yalanlarıyla, çarpıtmalarıyla, hezeyanlarıyla insanları zehirlemeye çalışacağını unutmamalıyız. Sizlerden hanenizden başlayarak oturduğunuz binada, sokakta, mahallede, iş yerinde, çarşıda, pazarda, otobüste, trende dost meclislerinde velhasıl her yerde doğrudan şahsımın temsilcisi olarak davamıza sahip çıkmanızı, kazanmadık gönül bırakmamanızı istiyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.