adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu milletin neler yapabileceğini görecek’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Çamlıca Camii’nde 1071 Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu milletin neler yapabileceğini görecek’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EFES 2022 Tatbikatı’na 37 ülkenin katıldığını söyleyerek, “Yunanistan bunların yarıdan fazlasına ‘katılmayın’ diye haber göndermiş. Hemen hemen hepsine yakını dinlemediler, bizimle birlikte tatbikatta yer aldılar, ABD başta olmak üzere. Bu başarılı tatbikat gerekene gereken cevabın verilmesi noktasında çok hayırlı bir adım oldu. Bundan sonra da bu şekilde gidecek. Bu milletin ne olduğunu, neler yapabileceğini dünkü tatbikatta gördüğü gibi bundan sonra da görecek” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu milletin neler yapabileceğini görecek’

“251 insanımız o gece bizlere istikbalimizi hediye ettiler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Rabbim Mustafa kardeşimizi Peygamber Efendimize komşu eylesin. Bütün yakınlarına, ailesine ve Yeni Şafak çalışanlarına başsağlığı diliyorum. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz yarışmanın her sene prestijini artırarak devam edeceğine inanıyorum. Jürimizin titiz çalışmasıyla tespit edilen toplam 9 kişiye ödüllerini takdim edeceğiz. Şehidimizin mesleğine olan tutkusunun yanı sıra davasına, ülkesine, İslam ümmetine olan sevdasına bizzat şahitlik ettik. Zor da olsa sonunda ölüm de olsa hakkın, adaletin safında yer almayı tercih etti. Batı Trakya Türklerinden olan Mustafa kardeşimiz, mücadele vermiş cesur bir yürekti. Yunanistan’ın baskıcı politikalarına mücadele vermiş cesur bir yürekti. ‘Yunan’a askerlik yapmam’ diye İstanbul’a göç ettiğinde ömrünün baharında bir gençti. İstanbul’u özellikle Boğaz’ı çok sever Türkiye’yi vatanı olarak görürdü. Son derece başarılı bir fotomuhabiriydi. Bütün Türkiye’yi adım adım dolaşarak 10 binin üstünde fotoğraf çekmiştir. Meydanlara ilk koşan kahramanlar arasındaydı. 15 Temmuz gecesi düşünmeden fotoğraf makinesini almadan meydanlara koşan kahramanlar arasındaydı. Ruhunu bir dolara satmış FETÖ’cü hainler göğsünden vurarak şehit ettiler. 251 insanımız o gece bizlere istikbalimizi hediye ettiler. Göğüslerini siper eden bütün yiğitlerden Rabbim razı olsun. Bugün 85 milyon olarak üstünde özgürce yaşadığımız bu topraklar bizlere aziz şehitlerimizin emanetidir. Ülkemiz aynı zamanda tıpkı Mustafa kardeşimiz gibi mazlum ve mağdurlara kucak açmış esenlik yurdudur. 40 senedir siyaset arenasında kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Zulüm 1453’te başladı diyenlere İstanbul fethini hazmedemeyen Bizans artıklarına inat bu güzel kente sahip çıkıyoruz. İstanbul’u sanki ilmek ilmek dokuduk. Barbaros Hayrettin Paşa camiyi bu senenin sonuna doğru bitecek, o da hizmet verecek. Marmaray ve Avrasya tüneli iki kıtayı denizin altından birbirine bağlıyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu milletin neler yapabileceğini görecek’

“Yalnızca İstanbul’a değil 81 vilayetimizin hepsine mührümüzü vurduk”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu milletin neler yapabileceğini görecek’

“Yalnızca İstanbul’a değil 81 vilayetimizin hepsine mührümüzü vurduk” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Son 20 senelik dönemde milli iradeyi gasbetmek için 85 milyonun birliğine dinamit koymak için gizli açık pek çok operasyon yaptılar. Ne yaptılarsa bizi milletimize hizmet yolundan alıkoyamadılar. Bütün saldırıları boşa çıkardık. Evlatlarımıza üstünde özgürce yaşayacağı bir Türkiye bırakana kadar ilk günkü aşkla çalışmaya kararlıyız. Varsın birileri asrını inkar etme pahasına masada koltuk kapmaca oynasın. 40 senedir olageldiği gibi yarın da milletimizle gönül gönüle omuz omuza yol yürümeye devam edeceğiz” diyerek konuştu.

“37 ülke katıldı bizim bu tatbikatımıza, Yunanistan bunların yarıdan fazlasına katılmayın diye haber göndermiş”

EFES 2022 Tatbikatı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehitlerimize minnet borcumuzu ödemeyi sürdüreceğiz. Dün EFES 2022 Tatbikatı’nı yaptık İzmir’de. Ve bunun yanında da Yunanistan bir üçlü olarak kendi içinde toplantılarını yapmışlar. Ve bu toplantılarında da ‘Türkiye ile ilişkiler noktasında da bu işi gözden geçirelim ve bu sıkıntılı dönemi atlatalım’ demişler. 37 ülke katıldı bizim bu tatbikatımıza ve Yunanistan bunların yarıdan fazlasına katılmayın diye haber göndermiş. Hemen hemen hepsine yakını dinlemediler, bizimle birlikte tatbikatta yer aldılar, ABD başta olmak üzere. Bu başarılı tatbikata gerekene gereken cevabın verilmesi noktasında çok hayırlı bir adım oldu. Bundan sonra da bu şekilde gidecek. Kararlı bir biçimde emin adımlarla gidecek. Bu milletin ne olduğunu, neler yapabileceğini dünkü tatbikatta gördüğü gibi bundan sonra da görecek” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.