Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Trump İle Baş Başa Görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Erdoğan, Trump ile baş başa bir görüşme gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’un daveti üzerine 12-13 Kasım’da ABD’ye çalışma ziyaretinde bulunacak. Erdoğan gerçekleşecek olan ziyaret kapsamında, ABD Başkanı Donald Trump ile baş başa ve heyetler arası görüşmeler yapacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yaptığı açıklamada, görüşmelerde Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkiler ele alınacak. Suriye başta olmak üzere bölgesel ve küresel meselelerin ele alınması, terörizmin her türlüsüyle mücadelede dayanışma, iş birliği ve eş güdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar gündem maddeleri olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İŞ İNSANLARINA HİTAP EDECEK

Ayrıca Erdoğan, ABD Ticaret Odası’nın gerçekleştireceği toplantıda iş insanlarına hitap edecek. Erdoğan’ın Maryland Eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi’ni ziyaret etmesi, Türkiye vatandaşları, Türkiye kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileriyle bir araya gelmesi de planlandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı