adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 mayıs pazar en uygun tarih…

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihiyle ilgili yaptığı açıklamada 14 Mayıs’ta seçim yapılacağını söyledi.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 mayıs pazar en uygun tarih…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yoğun gündemle Beştepe’de toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı 3 saat 10 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrasında konuşuyor…

Aziz milletim, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Mübarek 3 ayların sorgulama, yenilenme fırsatı olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Ramazan-ı şerife yaklaştığımız 3 aylarda, kadir gecelerini şimdiden tebrik ediyorum.

14 mayıs pazar tarihinin en uygun tarih olduğunu gördük

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin normal tarihi 18 Haziran’dı. Ancak bu tarihi güncelleme ihtiyacı duyduk. Ülkemizi bu tarihte seçime götürmek istiyoruz. Anlayasımıza göre beşte üç çoğunlukla bu tarih güncellemesini Meclisimiz yaparsa memnuniyet duyarız. Aksi halde Cumhurbaşkanlığı olarak 14 Mayıs’ta yapılacak takvimle kararımızı alırız. 2023 seçimleri tarihinde yapmayı planladığımız seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Bu seçim Cumhurbaşkanı ve Milletvekillerinin birlikte seçilmesini sağlayan ikinci seçim olacaktır. Bu seçim dönemini milletimiz yeni bir fırsata çevirmenin gayreti içerisindeyiz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında ülkemizi dünyanın müreffeh ülkeler seviyesine çıkmasını hedefliyoruz.

Küresel siyaset ve ekonomi düzeninin krizlerle sarsıldığı bir dönemden geçiyoruz. Türkiye’nin güçlü duruşunu kabul etmek istemeyenler olacaktır. Eser ve hizmet alt yapısı sağlam, askeri ve teknolojik imkanları olan Türkiye’yi kabul etmeyenler sonuna kadar direnecektir. Ancak biz istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkabileceğimizi cümle aleme ispatladık. Geçmişte krizler içinde boğulan Türkiye’den, krizleri fırsata çeviren bir Türkiye haline getirdik. Siyasetimiz, geçmişle kıyas edilmeyecek bir olgunluk seviyesine ulaştı. Ekonomimiz, küresel operasyonlara rağmen, dünyanın takdirini kazanan bir yere geldi. Hamd olsun, potansiyelimiz ve imkanlarımız hepsinin üstesinden gelecek imkanlara sahiptir.

Geçtiğimiz pazartesi günü merhum Şule Yüksel Şenler hanımefendi adına kurulan vakfın hizmet binasını açtık. Aynı gün Sayın Putin ile bir telefon görüşmesi yaptık.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.