“Cumhurbaşkanı Başka Kurban Bakmasın” Deyip Adres Verdi

Silivri'de çiftçilik yapan İdris Aktaş, 1 ton 550 kilo ağırlığındaki tosununu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a satmak istiyor. Bayram isimli tosunun fiyatı ise 37 bin lira.

Kurban Bayramı yaklaşırken kurbanlıklar da görücüye çıktı. İstanbul Silivri’de çiftçilik yapan İdris Aktaş’ın Bayram ismini verdiği tosunu ise ilgi odağı oldu. 28 aylık olan holstein cinsi tosun tam 1 ton 550 kilo. Hayvanlarına gözü gibi baktığını belirten Aktaş, Bayram’ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a satmak istiyor.


KİLOSUNU 24 LİRADAN HESAPLADI

“Reisim başka hayvan bakmasın. Ona bu yakışır” diyen Aktaş Bayram’ın günde 200 liralık yem yediğini söylüyor. Hayvanının satış fiyatını belirlerken kilosunu 24 liradan hesapladığını belirten çiftçi “Bu hayvan öz üretim. Annesi de, onun annesi de benim üretimim. Devlet bize destek olursa daha da iyi hayvanlar üretiriz” dedi.

Yerli üretimin önemini vurgulayan İdris Aktaş, “Bizim yaptığımız Türkiye’de bu şekilde bir üretim yok, herkes ithal alıp ithal satıyor. Üreteceğiz, üretmezsek kazanamayız. Herkes üretecek ki Türkiye kazansın. Buzağıları 2,5 sene bebek gibi bakıyoruz, kurban yapıyoruz. Öteki ithal getiriyor, satıyor. İşte biz burada bitiyoruz” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı