adplus-dvertising

Cuma namazı sonrası Erdoğan’dan açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı tedarikine ilişkin “Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde yeterince aşımız var. Yeterli derecede var. Rusya’dan şu anda gene yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek” şeklinde konuştu.
Takip et
Cuma namazı sonrası Erdoğan’dan açıklamalar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde yeterince aşımız var. Yeterli derecede var. Rusya’dan şu anda gene yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek.

“CİDDİ MİKTARDA SPUTNİK AŞISI GELECEK”

Hatta gerekirse sayın Başkan ile de görüşmemizi yapacağız. Ben sayın Putin ile yapacağımız görüşmeden de ciddi bir miktarda Sputnik aşısı inşallah gelecek.

Bazı olasılıklar diyorum. Çünkü görüşmeyi henüz yapmadım. Ama önümüzdeki ayın ilk yarısında bu konuyla alakalı bir görüşmemiz oldu. Oradan da ciddi bir miktarda aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız.

YERLİ AŞI AÇIKLAMASI

Ben fevkalade bir vaziyet olacağına inanıyorum. Yerli aşıyla da şu an üniversitelerimiz, bazı ilaç firmalarımız yoğun bir çalışmanın içindeler. Bana öyle geliyor ki onların bana verdikleri söze dayanarak konuşuyorum Eylül – Ekim gibi onların da imalata geçeceğine inanıyorum.

CENEVRE’DEKİ KIBRIS GÖRÜŞMELERİ

Ben tabi Güney Kıbrıs’a güvenmiyorum, inanmıyorum. Onlar hiçbir zaman dürüst davranmadılar, doğru konuşmadılar. Şuanda iki üç ay sonrasına atıldı. Ve ben gene bir sonuç alınabileceğine olasılık vermiyorum. Çünkü dürüst değiller. Bunlar yapmış olduğumuz görüşmede de yalan söylediler, aldattılar. Ve onun sonucunda yapılan referanduma da saygı duymadılar. Kuzey yüzde 65 evet derken, güney bir o kadar hayır şeklinde konuştu. E bunlar yalancı, dürüst değil. Şuanda gene aynı şeyleri yapıyorlar. Bazı görüşmeler dışişleri bakanlarımız arasında yapıldı. Gene geldiler gene farklı farklı şeyler söylüyorlar. Dürüst davranmadıkları sürece bunlarla bir anlaşmaya varmak mümkün değil.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.