Çukur’un İdris Babası Ercan Kesal Dizi Devrini Kapattı

Çukur’un İdris Babası yönetmen, oyuncu ve yazar Ercan Kesal, Çukur dizisine gelen eleştirileri reddetti. Dizilerde artı rol almak istemediğini söyledi.

Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Çukur’da aldığı rol ile İdris Baba olarak nam salan Ercan Kesal’dan flaş sözler! Ercan Kesal Çukur dizisine gelen eleştirileri kabul etmedi. Ercan Kesal, “Çukur’daki şiddet meselesi gündelik hayattaki şiddete göre kıyasladığında çok masum. Bütün işler bitti tek sıkıntı Çukur’daki silahlar ve ölen insan sayısı mı?” dedi.

Altın Portakal Film Festivali’nin ‘Öğle sohbetleri’ konseptindeki konuğu yönetmen, yazar ve oyuncu Ercan Kesal oldu, Ercan Kesal diziye yönelik eleştirilerden etkilenmediğini söyledi. Ercan Kesal, “Bilerek bu rolü oynadım. Oradaki karakteri içselleştirdim, o oldum. Kendim oldum. Setin en disiplinli yaşlısı olarak işimi hakkıyla yaptım. Kendi isteğimle de ayrıldım” dedi.

Dizinin garip bir izleyici skalası olduğunu anlatan Kesal, “Bu önemli bir şey, demek ki senaryosu ve oyunculukları farklı. Oyuncu olarak Çukur’a dair hesap vermek zorunda değilim. Ercan Kesal olarak söyleyeceklerim var. Çukur’daki şiddet meselesi gündelik hayattaki şiddete göre kıyasladığında çok masum. Bütün işler bitti tek sıkıntı Çukur’daki silahlar ve ölen insan sayısı mı?” dedi.

ERCAN KESAL: EDEBİYAT BENİ İYİLEŞTİRİYOR

Doktorluktan oyuncu, yazar ve yönetmenliğe geçiş yapan Ercan Kesal, “Yazarlık eğitimi almadım. Oyunculuk konusunda alaylıyım. Deneyimlerimle yazıyor ve oynuyorum. Yaşadığım kasabada yoksulluğun içinde kitapları keşfettim ve cennete düştüm. Edebiyat beni iyileştiriyor” diye konuştu.

İDRİS BABA SADECE YÖNETMENLİK YAPMAK İSTİYOR

Söyleşiyi izleyen gençlere tavsiyelerde bulunan Kesal, “Oyunculuk konusunda kendiniz olun. Kameranın karşısında öyle durun, bir şeyi taklit etmeye çalışmayın, berbat olursunuz. Her şeyi oynamak zorunda değilsiniz. Okumazsanız oynayamazsınız, gözlem yapmazsanız yapamazsınız. Bütün filmler master tezidir, iyi filmler doktora tezidir” dedi.

Ercan Kesal, oyunculuk yapmak istemediğini ve dizi filmlerde oynamak istemediğini belirterek, “Artık yönetmenlik yapmak istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı