adplus-dvertising

Cübbeli Ahmet Hoca: Atatürk döneminin Diyaneti’ni istiyorum!

CÜBBELİ Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Meşhur’den, Diyanet İşleri Başkanlığı ile alakalı bomba eleştiriler geldi. “İnanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum” Cübbeli Ahmet Hoca, “Ben ‘Atatürk dönemi Diyaneti’ni istiyorum” ifadelerini kullandı.
Takip et
Cübbeli Ahmet Hoca: Atatürk döneminin Diyaneti’ni istiyorum!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Kamuoyunun Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanıdığı Ahmet Mahmut Meşhur’den bomba çıkış geldi. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘nas’ çıkışını eleştiren Cübbeli Ahmet Hoca, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İmam Hatipleri de hedef alan sözleriyle dikkat çekmişti. “Çocuklarınızı İmam Hatip’e vermeyin” diyen Cübbeli, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı da “Bütün bu sıkıntılar sarhoşlar yüzünden başımıza gelmiyor, Kafasında sarık olanlar yüzünden geliyor” demişti.

Yoruldum!.. Söylediklerimin hangisi yalan…

Özellikle Yeni Şafak gazetesi tarafından bu konularda eleştirilen Cübbeli Ahmet Hoca, “Yoruldum “şeklinde konuştu. “Ben dinin, imanın gereklerini söylüyorum, Mahmut Hoca’yı savunuyorum, saldırılara maruz kalıyorum. Söylediğimin hangisi yalan, hangisi inanca aykırı” diyen Cübbeli Ahmet Hoca şu şekilde devam etti:

Toplumun yüzde 17’si deist olmuş!

“Sorsan yüzde 99’u Müslüman diyorlar, toplumun yüzde 17’si ateist olmuş, ne kadar deist var bilmiyoruz, ama hataları dile getirdiğim için beni hedef alıyorlar.”

Ben Atatürk dönemi Diyanet’ini istiyorum

“Bir zamanlar Atatürk’ü savunduğum için de hedef olmuştum” diyen Cübbeli Ahmet Hoca, “Ben Atatürk dönemi Diyaneti’ni istiyorum. Onun döneminde Diyanet, Maturidi çizgisindeydi. Ya şuandaki İlahiyatçılar? Bir kısmı Vehhabi, bir kısmı Ehli Sünnet dışı başka ekollerden. Bunları söylemeyelim mi?” diyerek konuştu.

İnanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum

İsmailağa Cemaati’nin devlet içinde örgütlenmediğini, memuriyetten uzak durduğunu belirten Cübbeli, “inanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum. Liyakat yok, koltuklara oturmuşlar. Dernek diyerek, vakıf diyerek holdingleşmişler. Ben bedel ödedim, FETÖ de beni hedef aldı, hapse attı. Ya bunlar? Bugün beni hedef alan Yeni Şafakçılar o vakit FETÖ’nün izindeydi” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Necmettin
26 Aralık 2021, 12:10 tarihinde yazildi

La senin kimin köpeği olduğunu biliyoruz zaten neyimi sa una aksın tarikatin fetönün

  • Cevapla
  • 0