Cübbeli Ahmet, ABD’de domuzdan yapılan kalp nakli için konuştu!

Amerika Birleşik Devletleri’nde çaresiz bir şekilde ölümü bekleyen bir kişiye domuzdan kalp nakli geçekleştirildi. ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, dünyanın konuştuğu kalp naklini hakkında açıklama yaptı.
Takip et
Cübbeli Ahmet, ABD’de domuzdan yapılan kalp nakli için konuştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’deki Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’nde görevli doktorlar, kalp rahatsızlığı olan kişiye domuz kalbi nakledildi. Alınan özel izinle yapılan ameliyatın 7 saat sürdü. Nakil yapılan 57 yaşındaki David Bennett’ın de sağlık vaziyetinin iyi olduğu söylendi.

David Bennett’ın ameliyattan bir gün önce, “Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım. Ameliyatın karanlıkta bir atış olduğunu biliyorum ama bu aynı zamanda benim son şansımdı” dediği aktarıldı.

DOMUZDAN KALP NAKLİ YORUMU

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, ABD’de yaşanan domuz kalbi naklini yorumladı.

Odatv’ye konuşan ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ “Domuz pisliğin ta kendisidir. Tüyünü dahi kullanmak Kuran’da caiz değildir.” şeklinde konuştu.

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ “Eğer başka bir alternatif varsa ve kullanılmıyorsa caiz değildir. Başka alternatif yoksa zorunlu olarak kullanılabilir.” diyerek konuştu.

Bu olayda isimi geçen kişinin başka alternatifi olmadan organı kabul etmesi istisnadır diyen Ünlü, “Bu vaziyet yaşam memat meselesidir estetik kaygı olmadığı için kabul edilebilir” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.