adplus-dvertising

Coşkun Sabah: Yumurta fiyatları bu kış 3 liraya kadar artacak!

Usta sanatçı Coşkun Sabah, bir müddet önce Eskişehir’de bir tavuk çitfliği kurarak yumurta işine girmişti. Coşkun Sabah, artan yem maliyetleri sebebiyle yumurta fiyatlarının zamlandığını söyleyip, “Üzülerek söylüyorum, içim kan ağlıyor ama vatandaş bu kış yumurtanın tanesini 2.5 ya da 3 liraya yiyecek” şeklinde konuştu.
Takip et
Coşkun Sabah: Yumurta fiyatları bu kış 3 liraya kadar artacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Coşkun Sabah, önceki gün Harbiye’deki bir kongre merkezi çıkışı objektiflere yansıdı. Eskişehir, Bilecek ve Bursa illerine 15 bin tane yumurta sattığını ve işlerinin iyi gittiğini belirten meşhur sanatçı, son zamanda yumurta fiyatlarına gelen zamlara, yem maliyetlerinin yüzde 200 zamlanmasının neden olduğunu söyledi.

Coşkun Sabah: Yumurta fiyatları bu kış 3 liraya kadar artacak!

Snob Magazin’in haberine göre; Geçen sene mart ayından bu yana tavuk yeminin yüzde 200 zamlandığını ve üreticinin bu yüzden yumurtayı zamlı olarak sattığını savunan meşhur sanatçı şu şekilde konuştu:

“Yumurta işimiz iyi gidiyor, ben Eskişehir Bilecik, Bursa yöresinde 15 bin yumurtayı bitiriyorum. Benim çiftliğim var. Fiyatlar konusunda bilinmeyen bir şey var. Tavuk yemle beslenir, yem inanılmaz pahalı.

Ben mart ayında girdim bu işe. Mart’tan bu yana yüzde 200 zam var. Bu Türkiye’de rekor zam. Haftalık tavuk yemine 34 bin liraya ödüyordum, şuanda 65 bin lira veriyorum haftalığına. Bu zamları yansıtıyoruz biz, bunların neticesinde bu şekilde oldu.”

Coşkun Sabah: Yumurta fiyatları bu kış 3 liraya kadar artacak!

COŞKUN SABAH: PİŞMAN DEĞİLİM

Sabah öte yandan bu sektöre girdiği için pişman olmadığını ve satışların iyi olduğunu sözlerine ekleyip, gelecek günlerde vatandaşın en temel gıda maddesinden biri olan yumurtanın daha da zamlanabileceğinin belirtip “Üzülerek söylüyorum bu kış vatandaş yumurtayı 2.5-3 liraya tanesini yiyecek, benden duymuş olun” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.