Çorum’da oğluyla kavga eden iki öğrenciyi silahla vurup öldürdü!

ÇORUM’dan gelen haber kan dondurdu. Bir kişi oğluyla kavga ettiği iddiası ile okul servindeki iki öğrenciyi tabanca ile vurarak öldürdü. Öğrencileri öldüren Servet B. gözaltına alındı.
Takip et
Çorum’da oğluyla kavga eden iki öğrenciyi silahla vurup öldürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çorum’un Alaca ilçesi İmat köyünde eski muhtar Servet B, oğluyla kavga ettiğini öğrendiği ortaokul 8. sınıf öğrencileri Tunç T. ve Kaan T’ye bulundukları okul servisinde tabancayla ateş açtı. Sağlık ekiplerince Alaca Devlet Hastanesine kaldırılan Tunç T. ve Kaan T, müdahaleye karşın kurtarılamadı. Servet B. jandarma ekiplerince gözaltına alındı. İki çocuğun cenazesi, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Jandarma ekipleri, olayın sonrasında köy girişinde güvenlik tedbiri aldı. Köyde ikamet etmeyenlerin girişine izin verilmezken, saldırının gerçekleştiği servis aracına inceleme için el konuldu. Köy sakinlerinden Mesut Yılmaz, basın mensuplarına, kızını servis aracına bindirirken silahlı saldırıya şahit olduğunu belirtti.

Katil şüphelisi eski muhtar Servet B. Çocuklara kurşun yağdırıp gitti…

Yılmaz, “Servet abi geldi, içeriye girdi, takır takır silah sesi geldi. 6-7 el ateş etti. Sonra biz içeri girdik, Servet abiyi çıkarttık. Sonra o gitti. Çocuklardan birinin kalçasından kan geliyordu, onu araçtan indirdik, tampon yaptık. Öbür çocukta nabız yoktu. Çocuklardan birinin başına, diğerinin de göğsüne iki mermi isabet etmişti. Ambulansı, jandarmayı aradık. Aileler geldi, çocuklarını araçla hastaneye götürürken yolda ambulansa aktardılar. Hastanede gittiğimizde müdahale edildi ama ikisi de vefat etti.” ifadelerini kullandı.

Silahlı saldırının çocuklar arasındaki kavgadan kaynaklandığını öğrendiğini dile getiren Yılmaz, “Bunlar 13 yaşında çocuklar. Kendi aralarında kavga etmişler. Yetişkin değiller. Başka içeriği var mı bilmiyorum. Benim bildiğim çocukların kavgası yüzünden olmuş.” şeklinde konuştu. Yılmaz, olay esnasında servis aracında başka çocukların da olduğunu kaydetti.

Abdullah Doğan ise evinde uyurken siren seslerine uyandığını ifade etti. Çok üzgün olduklarını dile getiren Doğan, “Saat 08.00 gibi köyde olay olduğunu anladım. Eski muhtar, daha önce beylik tabancası almıştı. Onunla iki çocuğu vurmuş. Mesele nedir, kimse bilmiyor. Şuandaki muhtar da servis sürücüsü. ‘Haberim olsaydı tutardım’ diyor.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.