Çorum’da Gıda Zehirlenmesi: 14 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Çorum’da bir ortaokulda Yerli Malı Haftası dolayısıyla evden getirdikleri yiyecekleri tüketen 5. sınıf öğrencisi 14 çocuk, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Çorum’da merkeze bağlı Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla evde hazırladıkları yiyecekleri okula getirdiler. Burada arkadaşlarıyla birlikte getirdikleri yiyecekleri tüketirken bir taraftan da Yerli Malı kullanmanın önemini öğrenen çocuklar, bir süre sonra derse devam ettiler.

14 ÇOCUK ZEHİRLENDİ

Ders sırasında öğrencilerden bazılarının izin alarak tuvalete gitmek istemesi üzerine şüphelenen öğretmen çocuklara şikayetlerini sorup mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı cevabını alınca durumu idari görevlilere bildirdi. Öğretmen ve idarecilerin olayı sağlık ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine gelen ambulanslar, 7’si kız 14 öğrenciyi kentteki hastanelere sevk etti. Öğrenciler gıda zehirlenmesi teşhisiyle tedavi altına alınırken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı