Çorum Hitit Üniversitesi’nde Profesörden Doçente Küfür

Çorum Hitit Üniversitesi'nde bir profesörün, doçente küfür ettiği görüntüler sosyal medyada yayıldı ve büyük tepkiler geldi.
Çorum Hitit Üniversitesi’nde Profesörden Doçente Küfür
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çorum Hitit Üniversitesi’nde bir profesör kadın doçent ile tartıştı. Doçent bu görüntüleri gizli bir şekilde kayıt altına aldı. Sosyal medyada yayınlanan videoda iki eğitimcinin tartıştıkları görüldü ve duyuldu.

Tartışma sırasında sadece küfür ile değil kullandığı cümlelerle de hakarette bulunan profesör, kadın doçente yönelik, “Senin nasıl doçent olduğunu da biliyorum, seni kim doçent yaptı onu da biliyorum.” ifadesini kullanarak hakarette bulundu. Bu ifade üzerine doçent de, “Ben de sizin nasıl profesör olduğunuzu biliyorum.” dedi. Doçentin bu cevabı sonrası ise profesör, küfür ederek cevap verdi.

Gizli çekilmiş bu görüntüler sosyal medyada yayıldı. Kullanıcılar yaptıkları paylaşımlar ile tepkilerini gösterdi.

Çorum Hitit Üniversitesi’nde Profesörden Doçente Küfür

DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELDİ

Hitit Üniversitesi daha önce de gündeme ‘akademisyen kadrosunda aynı soyada sahip en az 10 çiftin olması’ ile gelmişti. Zamanın rektörü Reha Metin Alkan yaptığı açıklamada, “Eğer bir kişi çıkıp haksız yere işe adam alıyorlar derse ben hesap vermeye hazırım. Burada liyakat sistemi var. Akademisyenlerin meslektaşlarıyla evlenmesi veya aynı okulda görev yapması normal.” diyerek eleştirilere cevap vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.