Çorum, Fidan Dikme Etkinliğinde Rekor Kırdı

11 Kasım'da gerçekleştirilen Fidan Dikme Etkinliği'nde Çorum, bir saatte 232 bin 647 fidan dikerek Guinness Rekorlar kitabına girdi.
Takip et
Çorum, Fidan Dikme Etkinliğinde Rekor Kırdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan, 'fidan dikme etkinliği' ile alakalı paylaşılan açıklamada, "Çorum, Guinness Rekorlar kitabına ismini altın harflerle kazıdı. 232 bin 647 tane fidan ile Endonezya'ya ait olan '1 saatte en çok fidan dikme' dünya rekoru, bugün Çorum'da 3 bin kişinin katılımı ile dikilen fidanlarla Türkiye adına tescil ettirildi" denildi.

Bakanlıktan paylaşılan açıklamada, dün 81 şehirde 2023 yerde yapılan fidan dikme etkinliğinin önemli yerlerinden biri de Çorum oldu.

REKOR ENDONEZYA'DAN ÇORUM'A GEÇTİ

Çorum Guinness Rekorlar kitabına ismini altın harflerle kazıdı. Bu çerçevede, 232 bin 647 tane fidan ile Endonezya'ya ait olan "1 saatte en çok fidan dikme" dünya rekoru, bugün Çorum'da 3 bin kişinin katılımı ile dikilen fidanlarla Türkiye adına tescil edildi.

Öte taraftan, bugün Orman Genel Müdürlüğü'nde yapılan basın toplantısında, Guinness görevlileri tarafından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye tescil belgesi verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.