Corona virüsü alarmının verildiği uçağın içi görüntülendi!

Tahran- İstanbul seferini yapan THY’ye ait TK879 sefer sayılı uçak koronavirüs şüphesi nedeniyle Ankara Esenboğa Havalima’na iniş yaptı. Uçaktan ilk görüntüler ve yolcunun açıklamaları haberimizde.

Tahran’dan havalanarak Corona virüsü şüphesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na acil iniş yapan uçağın içinde çekilen görüntüde bir yolcunun açıklamaları yer aldı. Yolcu, “Hiçbir sorun, sıkıntı yok. Doktorlar gelip muayene etti. Bazı arkadaşlarımızı, doku örneği almak üzere karantina altına aldılar” dedi.

Yolcu, şu ifadeleri kullandı:

* Gördüğünüz gibi arkadaşlar şu an uçağın içindeyiz.

* Hiçbir sorun, sıkıntı yok.

* Doktorlar gelip muayene etti.

* Bazı arkadaşlarımızı, doku örneği almak üzere karantina altına aldılar.

* Biz de büyük ihtimalle yolumuza devam edeceğiz uçakla.

NE OLMUŞTU?

TC-LOE kuyruk tescilli A330-300 tipi uçağın 10:45 sularında Esenboğa Havalimanı’na teker koyduğu ve tüm yolcuların taramadan geçirildiği belirtilmişti.

Yapılan tüm işlemlerin Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri koordinesinde yürütüldüğü ve bir yolcuda virüs şüphesi olduğu ifade edilmişti.

Tahran- İstanbul seferini yapan THY uçağı koronavirüs şüphesi nedeniyle Ankara’ya iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı’na çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı ilk açıklamada söz konusu uçak seferinin planlı olduğunu belirterek, “İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı