Çöpe Atılan Saç Kılları, Çiftçinin İmdadına Yetişti

Tarlasına saldırıp ürünlerine zarar veren domuzlardan yaka silken Zonguldaklı çiftçi, geliştirdiği ilginç yöntemle herkesi şaşırttı.

Zonguldak’ta fındık üreticiliği yapan Ünver Bozkurt isimli vatandaş, son dönemlerde bölgede sayıları artan domuz sürülerinin saldırıları nedeniyle bahçesini koruyamıyordu. Saldırıları önüne geçmek için birçok şey deneyen Bozkurt, bir arkadaşının önerisi ile uygulamaya başladığı yöntemle kısa sürede sonuç almayı başardı.


Domuz sürülerinin tarım alanlarına zarar vermesi hemen hemen her bölgede çiftçinin en büyük sorunlarından biri olarak dikkat çekiyor. Konuyla ilgili vatandaşlar kendince çözümler geliştirse de bu saldırıların önüne henüz geçilemedi. Ancak Zonguldak’ta fındık bahçeleri bulunan Ünver Bozkurt, geliştirdiği metotla domuzları bahçesinden uzak tutmayı başardı. Haftada bir gün bölgedeki berberleri ziyaret eden ve çöpe atılan kılları toplayan Bozkurt, fındık bahçesinin her yerine bu kıllardan serpiştiriyor. İyi koku alması ile bilinen domuzların yere serptiği saç kıllarından insan kokusu aldığı için bahçeye giremediğini belirten Bozkurt, bu yöntemi uygulamaya başladıktan sonra geceleri rahat uyku uyuyor.

HERKESİ BU YÖNTEMİ UYGULAMAYA DAVET ETTİ

Bölgedeki birçok çiftçinin benzer sorunla mücadele ettiğini belirten Bozkurt, domuz sürülerinden yaka silken herkesi bu yöntemi uygulamaya davet etti. Saç kıllarının bahçeye herhangi bir zarar vermediğini vurgulayan Bozkurt, domuz saldırılarının kesilmesi üzerine fındık veriminde ciddi bir artış olduğuna dikkat çekti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı