adplus-dvertising

Çöp evde bulunan Cem Muhammet taburcu olmaya hazırlanıyor

Bursa’da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammet’in taburcu olmaya hazırlandığı bildirildi. Cem’in sağlık vaziyetine ilişkin açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Artık yaşıtları gibi oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok. Çok yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Çöp evde bulunan Cem Muhammet taburcu olmaya hazırlanıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 16 gündür tedavisine devam edilen 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ziyaret etti. Hastane çıkışında Cem Muhammet’in sağlık vaziyetine ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “İki gündür Muhammet’i neşeli görüyorum. Bu çok mutlu ediyor bizi. Doktorlarımızdan aldığımız son bilgilerde de vücutsal olarak bir sıkıntısı yok. Her gün istediğimiz kiloları kazanıyoruz. Şu etapta yalnızca psikiyatri tedavi ön planda gözüküyor” şeklinde konuştu.

“Taburcu olması planlanıyor”

Cem Muhammet’in taburcu olmasının planlandığını söyleyen Özkan, “Hocalarımız ne zaman uygun görürlerse, yakın taburculuğu. Aile Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve doktorlarımızla ortak bir karar verip, taburculuğuna yavaş yavaş karar verecekmişiz gibi duruyor. Çok yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor. Bundan sonraki süreçte çocuk doktorlarımız ve psikiyatristlerimiz takibini sağlayacak” diyerek konuştu.

“Bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor”

Özkan, Cem’in iştahının oldukça yerinde olduğunu da ifade ederek, “Artık yaşıtları gibi oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok. Çok iştahlı zaten. Tüm gün bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor. Gelen her şeyin tamamını yiyor. Acaba gideceği yerde huzursuz olur mu diyerek düşünüyoruz ama netice olarak bir yerden başlanılacak. Bundan sonraki süreçte onun gittiği yerlerde güven dolu, mutlu ve huzurlu olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

“Tüm gün puzzle yapıyor”

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete de, Cem Muhammet’in hedef kilosuna ulaştığını aktararak, “Bundan sonra ayakta kontrollere gelecek. Özellikle haftada birkaç gün olmak üzere psikiyatri kontrollerine gelecek. Şu anda hedef kilosuna ulaşmış vaziyette, tüm gün puzzle yapıyor ve keyfi yerinde” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.