adplus-dvertising

Çöp Adam dizisi gerçek mi uyarlama mı? Çöp Adam bütün oyuncular ve karakterler

30 Kasım Çarşamba bu akşam ilk kez yayınlanacak Çöp Adam dizisinin senaryosu Melek Gençoğlu ve Su Ersöz tarafından yazılıyor. Star Tv'de yayınlanacak dizinin başrollerini Engin Altan Düzyatan ve Elçin Sangu paylaşıyor. Dizide 300 milyon dolar cümlesi seyircinin dikkatini çekti. Peki 300 milyon dolar ne kadar, kaç TL?
Takip et
Çöp Adam dizisi gerçek mi uyarlama mı? Çöp Adam bütün oyuncular ve karakterler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ekran hayatına ilk kez 30 Kasım Çarşamba günü başlayacak olan Çöp Adam dizisi, Star Tv’de ekranlara gelecek. Dizinin senaryosu Melek Gençoğlu ve Su Ersöz tarafından yazılırken, yönetmenliğini ise Yağız Alp üstleniyor. Üstelik dizi birçok ünlü ismi bir araya getiriyor. Peki, Çöp Adam dizisi gerçek mi kurgu mu? İşte, detaylar…

ÇÖP ADAM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Melek Gençoğlu ile Su Ersöz tarafından senaryoya çevrilen Çöp Adam dizisi; sıra dışı bir şekilde karşılaşan, tehlikeli bir oyunun içine hapsolan Tamer ve Peri’nin sırlarla dolu hikâyesini konu alıyor.

Elçin Sangu tarafından canlandırılacak Peri karakteri bir banka müdürü. Engin Altan Düzyatan ise bir anda zengin olan Tamer Yılmaz isimli bir yazılımcıyı oynayacak.

Çöp Adam dizisi gerçek mi uyarlama mı? Çöp Adam bütün oyuncular ve karakterler

Çok küçük yaşta hayatla mücadele etmeye başlayan Tamer’i giriştiği ekmek kavgasından çok aile sorunları yormuş, Tamer bütün bu zor şartları oyun haline getirerek, içindeki çocuğu korumayı başarmıştır.

Anne ve babası tarafından yetiştirme yurduna bırakılmış, kız kardeşi Meryem’le birlikte orada büyümüşlerdir. Tamer şimdi evli ve bir çocuk babasıdır.Tasarladığı bilgisayar oyunu büyük sükse uyandırınca Amerikalı dev bir şirket Tamer’in şirketine ortak olur.

Bir anda büyük servet sahibi olan Tamer, ilk iş olarak ailesini yeniden bir çatı altında toplamak üzere boğazda bir yalı alır. Yalıya yerleşen annesi Aysel ve babası Bülent’in keyiflerine diyecek yoktur ama geçen acı günlerin telafisi Tamer için çok zor olacaktır.

Tamer’in kurmaya çalıştığı dengeler, Peri’yle karşılaştığı anda alt üst olur. En yakınından aldığı darbenin şiddetiyle hayattan vazgeçme noktasına gelen Peri, bir anda kendini Tamer’in gizli dünyasında bulur.

ÇÖP ADAM KONUSU GERÇEK BİR HİKÂYE Mİ UYARLAMA MI?

Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikâyesinden esinlenerek kurgulanan Çöp Adam dizisi, ünlü psikiyatri uzmanının gerçek vakalarından birine dayanıyor. Senaristler, Buğdaycıoğu ile beraber çalışarak hikâyeyi, senaryoya döküyor.

Kitapları defalarca dizilere konu olan Gülseren Budayıcıoğlu yine bir dizinin ilham kaynağı oldu. Bugün yayın hayatına başlayan Çöp Adam dizisi bir kitaba bağlı kalınmadan, dizileştiriliyor.

Çöp Adam dizisi gerçek mi uyarlama mı? Çöp Adam bütün oyuncular ve karakterler

Çöp Adam, Gülseren Budayıcıoğlu’nun bir hikayesinden uyarlanıyor. Hikayenin gerçek sahipleri ise etik kuralları çerçevesinde paylaşılmıyor. Ancak gerçek bir hikayeden uyarlandığı biliniyor.

Dizideki kişi aslında dünyaca ünlü bir yazılımcı.

Daha önce birçok vakasını ekranlara taşıyan uzman doktorun, Kırmızı Oda, Camdaki Kız gibi diğer dizileri de yayınlanmıştı.

300 MİLYON DOLAR KAÇ TL?

300 milyon dolar 5.588.790.000,00 Türk Lirası yapıyor.

Çöp Adam dizisi gerçek mi uyarlama mı? Çöp Adam bütün oyuncular ve karakterler

ÇÖP ADAM DİZİSİ OYUNCULARI

Engin Altan Düzyatan ve Elçin Sangu’nun başrollerinde yer aldığı Çöp Adam dizisinin oyuncu kadrosunda Sedef Avcı, Füsun Demirel, Salih Kalyon, Elçin Afacan, Ali Yoğurtçuoğlu, Hülya Şen, Cankat Aydos, Büşra Çam, Şeyda Terzioğlu, Gülizar Nisa Uray, Eylül Uğan ve Sinan Albayrak gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Çöp Adam dizisi gerçek mi uyarlama mı? Çöp Adam bütün oyuncular ve karakterler

Tamer Yılmaz : Çok küçük yaşta bir sürü işte çalışmış, anne ve babası tarafından yetiştirme yurduna bırakıldıktan sonra orada büyümüştür. Başarılı bir okul hayatı olan Tamer, üniversitede tanıştığı Berrin’le evlenmiş, evliliklerinin ilk yıllarında kızı Damla’yı kucaklarına almışlardır. Çektiği tüm eziyetlere rağmen zorlu hayat şartları Tamer’in içindeki çocuğu susturamamıştır. Tamer, bilgisayar oyunları tasarlayarak hayatını kazanırken, küçük bir şirket kurmuştur. Tasarladığı bilgisayar oyunları dikkat çekmiş ve bir Amerikan şirketi, çok büyük para karşılığında Tamer’in şirketinin yüzde elli birini satın almıştır. Çok sosyal bir insan değil. Suskun, az konuşan zeki bir adam. Zorlu geçen çocukluğunun izlerini taşıyor. Hala bir çocuk gibi kendi kendine oyunlar oynamayı seviyor. Hayatta gerçekten paylaştığı tek şey parası.

Peri Yıldırım Sonad : Peri otuzlu yaşların başlarında, özel bir bankanın güzel, başarılı müdiresi. Genç kızlığa adım attığı yıllarda annesi, sevgilisiyle yeni bir hayat kurmak için ailesini terk edince büyük hayal kırıklığı yaşamış. Daha sonra iflas eden babasını da kaybedince kız kardeşi Naz’la yapayalnız kalmış. İş adamı Sarper’le evlendikten sonra da kız kardeşiyle birlikte yaşamaya devam etmişlerdir. Sürekli kontrol altında tutulması gereken bir hastalığa yakalanan Naz için, kendi hayatından ve sosyal yaşamından ödün vererek, kardeşinin tedavisiyle uğraşmış, onu iyi hissettirmek için her türlü fedakarlığı yapmıştır.

Berrin Yılmaz : Tamer’in üniversitede tanışıp evlendiği güzel eşi. Yetiştirme yurdunda büyüyen, annesi ve babası başında olmayan Tamer’i damat olarak kabul etmeyen babasına karşı çıkmış, onun tüm itirazlarına rağmen Tamer’le evlenmiş. Anne ve babası hayatta değil. İstanbul dışında yaşayan bir ablası, eniştesi ve yeğeni var. Başlarda Tamer’i çözmek için uğraşmış ama daha sonra, bu içine kapanık, az konuşan, duygu ve düşüncelerini fazla paylaşmayan, işkolik adamı olduğu gibi kabul etmiştir. Tamer’e çok aşık. Fedakar bir eş iyi bir anne. Uysal bir yapısı var.

Aysel Yılmaz : Annesi ve babasını küçük yaşta kaybetmiş, akrabalarının yanında onların hizmetlerini görerek büyümüş. Bülent’le tanıştığında onu kurtarıcı olarak görmüş, Bülent de kendisine böyle kayıtsız şartsız teslim olan Aysel’in bağlılığını kullanabileceğini sezdiğinden evlenmiş. Hala kocasını çok çekici bulan ve deli gibi kıskanan Aysel, onu sürekli kontrol altında tutmaya çalışmaktadır. Ama bu konuda başarılı olduğu söylenemez .

Bülent Yılmaz : Çocukluğunda ve gençliğinde annesi tarafından şımartılmış ve el üstünde tutulmuş. Anne ve babasının arka arkaya vefat etmeleriyle, eğitimini tamamlayamadan beş parasız ortada kalmış.Hayatını kazanmak için çaba sarfetmeyi göze alamamış, bir işte dikiş tutturamamış, çalışmaktan utanıyor. Son derece bencil, vurdumduymaz bir adam. Zamanında sorumluluğunu hissetmediği Tamer’in, şimdi kendilerine bakmak zorunda olduğuna inanıyor.

Meryem Yılmaz : Tamer’in çok sevdiği kız kardeşi. Hayatı boyunca hep yanında olan abisini çok seviyor. Kırık dökük çocukluğu Meryem’in insanlara ve hayata olan güvenini yerle bir etmiş. Lise mezunu, üniversiteye devam etmek istememiş. Asosyal bir kız Meryem. Salaş, gündelik, güzelliğini gizleyen kıyafetler içinde kendini rahat hissediyor. Çevresine ilgisiz, tam bir boş vermişlik içinde, hedefi, ideali yok.

Seko : Tamer’in yetiştirme yurdundan arkadaşı yakışıklı bir genç adam. Öksüz ve yetim. Onun da okul hayatı Tamer gibi başarılı geçmiş. İşletme mezunu. Tamer’in sırdaşı, en güvendiği insan. Sözünün eri dürüst bir kişiliği var. Tamer şirketini kurduktan sonra birlikte çalışmaya başlamışlar. Gözü tok, çalışkan.

Yavuz Karaduman : Nesrin’in hayırsız oğlu. Babasız büyümüş. Nesrin çocuğuna bakabilmek için gece gündüz çalışırken onu ihmal etmek zorunda kalmış. Yavuz’un çocukluğu kimi zaman Nesrin’in çalıştığı evlerin mutfağında, kimi zaman komşu evlerinde kalarak geçmiş. Yavuz kompleksli, tembel, güvenilmez bir adam. Kolay yoldan para sahibi olmak için yapmayacağı şey yok. Çalışmıyor. Gününü sağda solda serserilikle annesinden koparabildiği kadar parayla geçirmekte.

Damla Yılmaz : Tamer ve Berrin’in tek çocuğu. Babasının gözbebeği, annesinin kıymetlisi. Bülent ve Aysel’in kendisini sevmediği hissediyor ve O da onları hiç sevmiyor. Resim yapmaktan hoşlanan, hareketli, zeki bir çocuk.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.