adplus-dvertising

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

Conflux Network, yüksek hacim ve hızlı onay sağlamayı amaçlayan ölçeklenebilir ve merkeziyetsiz bir blockchain ağıdır. 29 Mart 2021 tarihinde piyasaya sunulan ve oldukça popüler Conflux Network (CFX) nedir? CFX Coin Analiz ve CFX Coin Yorum hakkında tüm detaylar.
Takip et
Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Conflux Network (CFX) nedir sorusu merak edilmeye devam ediyor. Conflux Network’ün mutabakat algoritması, Tree-Graph adı verilen özel bir Yönlü Düz Ağaç (DAG) yapısını kullanır. Ayrıca CFX ne kadar sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Sadece tek bir zincirdeki işlemleri kabul eden Ethereum’un aksine, Tree-Graph tüm eş zamanlı bloklardaki işlemleri birleştirir ve işler.

CFX, Conflux Network’ün ana hizmet tokenidir ve ağda mutabakat, ekosistem teşvikleri, yönetişim ve staking için kullanılır. Peki, Conflux Network (CFX) nedir, CFX ne kadar? İşte, Conflux Network (CFX) nedir, CFX ne kadar sorularının detaylı yanıtları…

Conflux Network (CFX) nedir?

Conflux Network, yüksek hacim ve hızlı onay sağlamayı amaçlayan ölçeklenebilir ve merkeziyeti bulunmayan bir Blockchain ağıdır. Conflux Network’ün mutabakat algoritması, Tree-Graph adı verilen özel bir Yönlü Düz Ağaç (DAG) yapısını kullanır.

Sadece tek bir zincirdeki işlemleri kabul eden Ethereum’un aksine, Tree-Graph tüm eş zamanlı bloklardaki işlemleri birleştirir ve işler. CFX, Conflux Network’ün ana hizmet tokenidir ve ağda mutabakat, ekosistem teşvikleri, yönetişim ve staking için kullanılır.

Conflux Network, defterdeki blokları, bloklar arasındaki önceden gerçekleşen ilişkiyi izleyen bir ağaç grafik yapısı olarak düzenler. Bu defteri temel alan Conflux, ağdaki tüm düğümlerin tutarlı bir toplam blok sırası üretmesine izin verir. Bu toplam düzen, çift harcama saldırılarını önlemek için en ağır alt ağaç kuralı uygulanarak seçilen defterdeki bir pivot zincirinden türetilir.

Ağın çalışma kanıtı protokolünü kullanımı, bitcoin’inkine benzer. Bununla birlikte, bitcoin işlemleri seri olarak işleyebilse de, Conflux benzersiz bir Directed Acyclic Graph (DAG) yapısı sayesinde işlemleri paralel olarak işleyebilmektedir.

Ağ ayrıca, geliştiricilerin platformda merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan Turing eksiksiz akıllı sözleşmeleri de kullanıyor. Bu Ethereum ağına benzer olsa da, Conflux ağında üretilen iş hacmi Ethereum’dan oldukça yüksektir. Pratik olarak, Conflux saniyede yaklaşık 4000 işlem gerçekleştirebilir.

CFX, 29 Mart 2021’de Türkiye saatiyle 14.00’da Binance kripto para borsasında CFX / BUSD, CFX / BTC ve CFX / USDT işlem çiftleriyle alım satıma açıldı. 29 Mart 2021 itibariyle, CFX’in dolaşımdaki arzı 695.262.164’tür ve başlangıçtaki toplam arz 5.000.000.000’dir.

Conflux Network (CFX) ne kadar?

Conflux Network bugünkü fiyatı ₺10,44 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺312.900.077 TRY. Piyasa değeri ₺8.560.940.530 TRY. Dolaşımdaki arz 820.265.030 CFX coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

Bugün için Conflux Token fiyat $1,27 24 saatlik ticaret $18.988.847 hacmiyle şeklindedir. Fiyat son 24 saatte -2.0% azalmıştır.

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

CFX Jetonu

Conflux, CFX adlı bir belirteç kullanır. Başlangıç ​​bloğunda üretilen CFX sayısı 5 milyarda sabitlenmiştir ve Conflux Mainnet’in kademeli olarak dolaşıma girmesi için kilitlenmiştir.

CFX, bir değer deposu olarak kullanılabilir, madencilik ödülleri olarak kullanılabilir ve itibari para birimi veya başka herhangi bir kripto para birimi ile değiştirilebilir. CFX’in dağıtım şekli Conflux Foundation tarafından açıklanmıştır. Genesis jetonları, Çekirdek grup ile Topluluk ve Ekosistem binası arasında dağıtılacaktır.

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

CFX Coin Nereden Nasıl Alınır?

Conflux Network (CFX)’in listelendiği borsalar ise şu şekildedir; Binance, OKEx, Gate.io, BKEK, MXC, Hoo.com, CoinEx, CITEX.

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

CFX Coin Analiz ve CFX Coin Yorum

Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut blok zincirlerine bir göz atarak, DeFi blok zincirlerinin eksiklikleri analiz edildi ve yeni çözümler geliştirildi; böylece Conflux oluşumuna yol açar.

Ağ, hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlik blok zinciri üçlemesini çözer ve ayrıca diğer blok zinciri sorunlarına çekici çözümler sunar. Anlayışlı bir ağ olarak, ekonomisi ve topluluğu için önyükleme girişimleri sunarken, gelecekteki geliştirme maliyetlerini karşılamak için daha fazla fon sağlayarak daha da ileri gider.

Ek olarak, Conflux ayrıca madencilik ödülleri, kullanıcı ödülleri ve ağ üzerinde akıllı sözleşmeler ve diğer DApp’ler dağıtma fırsatı sunarak onu açık, yeni nesil bir finansman için bir platform olarak konumlandırıyor.

Conflux Network (CFX) Güvenli mi?

Conflux Network, blok zinciri üçlemesini ortadan kaldırmayı ve güvenli, ölçeklenebilir ve gerçekten merkezi olmayan bir ağ sunmayı amaçlayan bir çalışma kanıtı (POW) blok zinciridir. Yeni nesil finansal uygulamalar, e-ticaret ve Web 3.0 için oluşturulmuştur.

Turing Ödülü sahibi Dr. Andrew Yao’nun Tsinghua Üniversitesi’ndeki araştırma laboratuvarından doğan ağ, bir Turing eksiksiz akıllı sözleşmesini ve CFX olarak bilinen yerel bir jetonu kullanıyor.

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

Blokların düzenlenmesi üzerine Conflux, Tree-Graph’teki bloklara ağırlık atamak için Greedy Heaviest Adaptive SubTree (GHAST) olarak bilinen yeni bir teknolojiyi kullanır. En ağır blok, pivotal zincir olarak kabul edilir. Genesis bloğundan ebeveyn ağacın ucuna kadar olan en kararlı zincirdir.

Bu yeni yaklaşımın önemli bir sonucu, garanti ettiği yüksek verimdir. Ağ, blokları daha hızlı bir şekilde oluşturabilir ve işleyebilir, çatallar atılmaz ve yüksek bir blok alanı kullanımı vardır.

CFX  güvenli ve şeffaf bir şekilde dağıtılır.

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

Conflux Network (CFX) Hangi Ülkeye Ait?

Çin Halk Cumhuriyeti’nin genelde batı dünyasına kapalı olduğu günümüz dünyasında hudutları ortadan çok kolay kolay kaldırmayı sağlayan blok zinciri teknolojisi Çin’de büyük hareketlilik uyandırmış durumda.

Hükümetin blok zinciri konusunda dayanağını alan bir proje olan Conflux Network, Çin’i hem kendi içerisinde hem de dışarıda dünyaya bağlamakta kararlı.

Çin’in Ethereum’u diyebileceğimiz Conflux, aslında açık kaynaklı bir Layer 1 projesi olmakla birlikte Bitcoin ve Ethereum projelerinden bildiğimiz Proof of Work (PoW) düzeneğini kullanmakta ama onu öbür projelerden ayıran kısım ise PoW sistemini “Tree Graph” mimarisi olarak isimlendirilen bir sistem ile birleştirip hayata geçirmesi olarak söyleyebiliriz. Böylece (kendi) yaptıkları testlerde merkeziyetsizliği bozmadan saniyede 3000 ile 6000 ortasında süreç yapabildiklerini sav ediyorlar ki bu büyük projeler ile karşılaştırdığımızda epey yüksek bir sayı.

Conflux Network (CFX) nedir, ne kadar? CFX hangi ülkenin, güvenli mi?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.