adplus-dvertising

Çöktü denen Bitcoin için rekor yükseliş bekleniyor!

Anlık takip edilen Bitcoin ve kripto para piyasaları yatırımcıların iştahını kabartıyor. Piyasalar Fed’in faiz kararı ve Kazakistan’da yaşananlar sonrası sert düşüşe geçerek 40 bin doların altına indi. Güne kayıplarını kapayarak başlayan Bitcoin için yatırımcılar, “Bitcoin fiyatı ne kadar oldu? Yükselecek mi düşecek mi?” sorularının yanıtını araştırıyor. Bitcoin ve öbür altcoin son vaziyetine ilişkin son dakika gelişmeleri merak edilirken BTC fiyatı için mühim bir değerlendirme geldi. İşte piyasalarda son vaziyet…
Takip et
Çöktü denen Bitcoin için rekor yükseliş bekleniyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerikan Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantı tutanaklarında sıkı para politikasına yönelik verdiği mesajlar ve en büyük ikinci kripto para madenciliği merkezi olan Kazakistan’da meydana gelen internet kesintileri sebebiyle faaliyetlerin durma noktasına gelmesi kripto para borsalarına ağır bir darbe indirdi.

Öte yandan siber korsanların saldırdığı kripto para borsası LCX, saldırı neticesi 6,8 milyon dolarlık kayba uğradığını ve kripto paraların başka kripto para cüzdanlarına aktarıldığını duyurmasıyla kayıp daha da derinleşti.

BITCOIN KAYIPLARINI KAPATTI

Çöktü denen Bitcoin için rekor yükseliş bekleniyor!

Kasım ayında 69 bin dolara ulaşarak bütün zamanların en yüksek seviyesini gören piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para olan Bitcoin, Ağustos 2021’den bu yana ilk defa 40 bin doların altını test etti. Kritik Seviyelerin Altına Düşen Bitcoin 11 Ocak Salı günü kayıplarını kapatarak yüzde 0,54 değer kazancı ile 42 bin 230 dolar seviyesine yükseldi.

Analistler Bitcoin’in 40 bin dolar bölgesinden 42 bin dolar seviyelerine kadar tepki vermeye başladığını ifade etti. Fakat bu hareketin henüz kuvvetli olmadığının altını çizen analistler kısa vade içerisinde 38 bin dolar bölgesinin mühim bir destek seviyesi olduğunu kaydetti. Bitcoin açısından 45 bin dolar ile 46 bin dolar bölgesine tepki şansının ise devam ettiğini belirttiler.

Çöktü denen Bitcoin için rekor yükseliş bekleniyor!

Altcoin’lerin lideri Ethereum da sert bir geri çekilme ile 3 bin doların altını gördü. 2 bin 920 doları test eden Ethereum bu sabah tekrardan 3 bin 120 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

YATIRIMCININ BEKLENTİSİ ZAYIFLADI

JPMorgan Chase müşterileri arasında yapılan ankette ise yatırımcıların Bitcoin fiyatında yükseliş beklentilerinin devam ettiği fakat sene sonunda 100 dolar seviyesine ulaşılacağı beklentisinin zayıfladığı kaydedildi. JPMorgan’ın anketine göre, Bitcoin fiyatının 2022 senesi sonundan önce 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını öngörenlerin oranı yüzde 5’te kaldı. Fakat yatırımcıların yüzde 40’ından fazla Bitcoin fiyatının 60 dolar seviyesinin üstüne çıkacağını tahmin etti.

BITCOIN İÇİN ADİL FİYAT ARALIĞI

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglouyaptığı değerlendirmede, yatırımcıların Bitcoin için beklentilerinin gerilemesinin kendisi için sürpriz olmadığın söyleyerek, “Bizim Bitcoin vadelilerini temelalan Bitcoin pozisyon göstergemiz aşırı satım bölgesinde”şeklinde konuştu.

Panigirtzoglou, Bitcoin için adil fiyatın 35-73 bin aralığında olduğunu da savundu.

‘BITCOIN 100 BİN DOLAR’ İÇİN UMUT VAR MI?

Çöktü denen Bitcoin için rekor yükseliş bekleniyor!

Herkes düşüşe odaklanırken Bitcoin için büyük bir yükseliş tahmini geldi. Geçen senenin sonlarında, Bitcoin (BTC)’in ikinci defa 60 bin doların üstüne çıkacağını ve sonrasında 40 bin dolar seviyesine düşeceğini doğru bir biçimde tahmin eden Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Cheds çarpıcı bir tahminde bulundu.

Analiste göre Bitcoin 40 bin dolar seviyesine kadar geriledikten sonra, yükselen bir üçgen oluşacak yani yeni bir rekora imza atacak. Analist, bu modelin Bitcoin’i 100 bin dolara taşıyacağını öne sürüyor. Cheds, tezinin hala geçerli olduğunu fakat 40 bin dolar seviyesinin altına düşüşün Bitcoin’i ciddi bir tehlikeye sokacağını ifade etti. Yakın tarihli bir strateji oturumunda analist, Bitcoin boğalarının 40 bin doları tutmaları gerektiğini yineledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.