adplus-dvertising

Çöken yolda Roma Dönemi’ne ait tünel ortaya çıktı

Şanlıurfa’da çöken yolda Roma Dönemi’ne ait olduğu tahmin edilen tünel gün yüzüne çıktı. Çevrede tedbir alan belediye ekipleri, yıkılma riskine karşı birkaç evin boşaltılmasına karar verdi.
Takip et
Çöken yolda Roma Dönemi’ne ait tünel ortaya çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi’ndeki bir ara sokakta yol çöktü. Çökme sebebiyle yetkililere haber verildi. Olay yerine giden belediye ekipleri, güvenlik şeridi çekerek yolu trafiğe kapattı. Yapılan araştırmada çöken yolun altında Roma Dönemi’ne ait olduğu tahmin edilen bir tünel olduğu tespit edildi. Tünelin çökmesi sebebiyle bölgeye giden ekipler, önlem maksatlı birkaç evin boşaltılmasına karar verdi.

Çöken yolda Roma Dönemi’ne ait tünel ortaya çıktı

Mahallede birçok tünel girişi var

Tünelin başka bir girişinin evinin içerisinde olduğunu söyleyen Ahmet Keleoğlu, “Bu evler yapılmadan önce, geçmişte buralar yerleşim alanı olarak kullanılmış. İnsanlar buralarda hayatlarını südrüyorlardı. Daha sonra bunların üstüne evler yapıldı. Şuanda bu çöken yer mağaranın kendisi değildir, mağaranın girişidir. Oraya biraz beton döker kapatırlarsa sıkıntı olmaz. Buradaki her evin altında bir mağara vardır. Buradan kilometrelerce uzaklığa kadar gidiyor. O çöken mağaranın öbür girişi benim evim altından gidiyor. Bu mahallede tüm evlerin altında mağara var” şeklinde konuştu. Çöken yolu her gün kullandığını belirten Ahmet Aslan ise “Buradan geçiyordum, yoları kapatmışlar, geçemedim. Yolu kapatma sebepleri ise mağara girişi çökmüş. Ben de geçemedim, mecbur öbür taraftan dolanıp gideceğim” diyerek konuştu. Öte yandan çöken tünelin neye kadar uzandığı ve içerisinde neler olduğuyla alakalı araştırmanın ise devam ettiği söylendi.

Çöken yolda Roma Dönemi’ne ait tünel ortaya çıktı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.