Çocukluk Hayalini 60 Yaşında Gerçekleştirdi

3 torun sahibi olan Memnune Teyze, siyah beyaz televizyon dönemlerinden beri hayalini kurduğu hobisini yıllar sonra başardı. Belediyenin ücretsiz kurslarına katılan kadın 60 yaşında keman sanatçısı oldu.

3 torun sahibi Memnune Teyze çocukluğundan bu yana kurduğu hayalini gerçekleştirmeyi başardı. Renksiz televizyon dönemlerinden beri keman çalanları hayranlıkla izlediğini ancak maddi imkansızlıklardan dolayı bu isteğini gerçekleştiremediğini belirten 60 yaşındaki kadın, Nevşehir’de belediyenin ücretsiz kurslarıyla hayalini gerçekleştirdi. 60 yaşındaki anneanne, hafta sonu sadece 3 saat katıldığı kurslarla 8 ayda keman çalmayı öğrendi.

MEMNUNE TEYZE’YE TEBRİK YAĞIYOR

3 torun 2 çocuk sahibi olan Memnune Bilge, torunlarının doğum günlerinde ve toplantılarında keman çaldığını da belirterek, bir sonraki hedefinin ise saz çalmak olduğunu söyledi. Katıldığı kursta hem hocaları hem torunları yaşındaki kurs arkadaşları tarafından da büyük ilgiyle karşılanan 60 yaşındaki kadın, 8 ayda keman çalmayı tam anlamıyla öğrendi. Otizmli bir torun sahibi olan Bilge, torunuyla birlikte katıldığı tüm programlarda sahne aldığını ve ailesi dahil tüm yakın çevresinin kendisinin bu başarısıyla gurur duyduğunu belirterek herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

60 yaşında keman sanatçısı olmayı başaran kadının başarı öyküsü sosyal medyada da kısa sürede büyük beğeni kazanmayı başardı. Çok sayıda sayfada paylaşılan Memnune Teyzeye yüzlerce tebrik mesajı yağdı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı