Çocukluk Hayali İçin Gittiği Yol Herkesi Şaşırttı

Ahmet Köklükaya adındaki gezgin Türkiye’deki bütün illerin tabelası önünde fotoğraf çektirdi. Genç adam, ünlü sanatçı Barış Manço’dan yola çıkarak başlattığı projeyi 6 yılda tamamladığını söyledi.

Çorum’da yaşayan genç gezgin çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Manço’nun yaptığı gibi Türkiye’nin her şehrinin girişinde bulunan  levhanın önünde durup fotoğraf çektiren gezgin tüm şehirleri gezme imkanı buldu. Türkiye’de bulunan bütün illerin tamamına giden Köklükay, bu hayalini 6 yılın ardından tamamladığını dile getirdi. İşi dolayısı ile yaptığı seyahatlerinde bu hayaline yardımcı olduğunu söyleyen genç gezgin çektirdiği fotoğrafları bir çerçevede toplayıp evinin duvarına astığını dile getirdi. Gezgin, yaptığı Türkiye turunda toplamda 95 bin km gittiğini söyleyerek her durduğu ilde sanatçıyı andığını dile getirdi.

ÜLKEMİZİN DEĞERİNİ BİLMELİYİZ

Arabayla ve zaman zaman da motoru ile yaptığı gezilerde 6 yılda hiç sorun yaşamadığını dile getiren Köklükaya, özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nin kendisini çok şaşırttığını ifade etti. Türkiye’nin tüm illerini gören gezgin, Türk insanının misafir perverliğinin üzerini bir kez daha çizdi. Edirne’den Kars’a her yerin ayrı güzellikte olduğunu söyleyen genç gezgin, Muğla’da denize, Mardin’de tarihe, Trabzon’da doğaya, İç Anadolu’da bozkıra doyduğunu aktardı. Köklükaya son olarak “Başınız sıkıştığında karnınız acıktığında kimin kapısını çalarsanız çalın asla sizi geri çevirmiyor kıymetini bilmeliyiz bu ülkenin” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı