adplus-dvertising

Çocuklarına gözü gibi bakan engelli anne: ‘Engelli olmam anne olmama engel değil’

İstanbul Pendik’te yaşayan 3 çocuk annesi Melek Çoban, 2008 senesinde geçirdiği operasyonla bacaklarını kaybedince kendini çocuklarına adadı. Çocuklarına gözü gibi bakan Çoban, “Engelli olmam anne olmama engel değil” şeklinde konuştu.
Takip et
Çocuklarına gözü gibi bakan engelli anne: ‘Engelli olmam anne olmama engel değil’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pendik’te Emirhan (11), Muhammed (7) ve Tuğba (4) isminde 3 çocuğu bulunan 35 yaşındaki Melek Çoban, kemik erimesi sebebiyle 2008 senesinde geçirdiği operasyon neticesi iki bacağını da kaybetti. Doktorların bacaklarını kesmek mecburiyetinde kaldığı Çoban, yaşama sımsıkı sarılarak kendini çocuklarına adadı. Engelli anne çocuklarına gözü gibi bakarak çocuklarının derslerinde, oda düzeninde, giyim ve kuşamlarında bizzat yardımcı oluyor.

Kendini çocuklarına adayan Melek Çoban, “Benim iki oğlum, bir kızım var. Allah’a şükürler olsun engelliyim ama evlatlarıma gül gibi, çiçek gibi bakmaya uğraşıyorum ve mücadele ediyorum. Çocuklarım çiçektir. Evlat candır, kandır. Elimden geldiği kadar ne kadar engelli olursam olayım ömrüm boyunca mücadele edeceğim. Annelik kutsaldır. Allah korusun televizyonlarda neler görüyoruz, çocuğunu doğurup çöpe atanlar da var” şeklinde konuştu.

Çocuklarına gözü gibi bakan engelli anne: ‘Engelli olmam anne olmama engel değil’

“İki ayağım yok ama dünyalar tatlısı 2 oğlum, 1 kızım var”

Anne Çoban, “Allah 3 çocuğumu da düşmanlardan, kötülüklerden korusun. Çok şükür çocuklarımı okutuyorum, derslerini çalıştırıyorum, yemek yapıyorum. Ömrüm yettiğince bu bu şekilde devam edecek. Engelli olmam anne olmama asla engel değildir. Ne kadar olursa olsun ben bir anneyim. İki ayağım yok ama dünyalar tatlısı 2 oğlum, 1 kızım var. 2008 senesinde kemik erimesi sebebiyle ayaklarımı kaybettim. Ama hiçbir biçimde anne olmama engel değil. Allah’a şükürler olsun iyi ki çocuklarım olmuş. Allah ömür verdikçe çocuklarımla mücadele etmeye çalışıyorum, çalışacağım da” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.