Çocukları Dilendiren Kadının Üzerinden Servet Çıktı!

Bursa’da 6 çocuğu birden dilendiren 41 yaşındaki kadının üzerinden 18 bin lira nakit para çıktı. Zabıta, paraları sayarken zorlandı.

Bursa’da küçük çocukların dilendirildiği ihbarını alan zabıta ekiplere hemen harekete geçti. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerdeki ışıklarda çocukların zorla dilendirildiğini tespit eden ekipler hemen harekete geçti. Takibe alınan çocukların topladıkları paraları bir kadına verdiği tespit edilince hemen düğmeye basıldı.

Çocukların topladıkları paraları verdiği 41 yaşındaki kadın zabıta ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Zabıta amirliğine götürülen kadının üzerinden çıkanlar ise herkesi hayrete düşürdü. Kara çarşaf giyen kadının, kıyafetinin çeşitli yerlerine sakladığı tam 18 bin lira zabıta ekiplerince bulundu. Çoğu bozukluk olan parayı saymakta zorlanan zabıta ekipleri şaşkınlıklarını gizleyemedi. Paralara el konulurken savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

ZABITA VATANDAŞLARI TEKRAR UYARDI

Vatandaşları sürekli bu konularda uyardıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirten zabıta ekipleri, duygu ve din sömürüsü yapan bu kişilere karşı vatandaşları bir kez daha uyardı. Özellikle çocukların kullanıldığını ifade eden ekipler “Kimse para vermezse dilenmezler. Para veren masum vatandaşlardan daha çok servetleri olduğunu artık herkes anlamalı” dedi. Çocukları dilendiren vicdansız kadına ayrıca kabahatler kanunundan cezai işlem uygulandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı