Çocuklarda koronavirüs vaka sayısı artıyor!

Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) temmuz ayından bu yana ABD’deki çocuklar arasında Covid-19 enfeksiyonlarının “katlanarak” arttığını açıkladı.
Takip et
Çocuklarda koronavirüs vaka sayısı artıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AAP, geçen hafta çocuklar arasında 243 bin 373 yeni vaka bildirdi. Bu, 251 bin 781 vakanın bildirildiği geçen haftaya göre bir düşüş olsa da, çocukların 71 bin 726 vakayı yarattığı temmuz ayının başından bu yana ortalama yüzde 240 artış manasına geliyor.P “Yaz başında düşüş olmasına karşın çocuk vakaları son iki haftada ortalama 500 bin vaka ile katlanarak arttı” açıklaması yaptı. Ülke genelindeki okulların açılmasıyla beraber uzmanlar, aşı için uygun olmayan 12 yaşından küçük çocukları korumak için yetişkinlere aşı olmalarını tavsiye etti.

AAP, perşembe günü itibarıyla ortalama 5,3 milyon çocuğun Covid-19 testinin pozitif olduğunu ve çocukların şu anda ülke çapında bildirilen bütün vakaların yüzde 29’unu yarattığını kaydetti. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Dr. Rochelle Walensky halk sağlığı kurumunun sene sonuna kadar hazır olmasını umduğu küçük çocuklar için bir Covid-19 aşısı üstünde acilen çalıştığını belirtti. Çocukların ciddi hastalıklara yakalanma yahut Covid-19’dan ölme olasılığı yetişkinlerden çok daha düşük. Yaşa göre hastaneye yatış bildiren eyaletler arasında, Covid-19 sebebiyle hastaneye yatırılan hastaların yüzde 1,6 ila yüzde 4’ünü çocuklar yaratıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.