Çocuklara özel Instagram çıkacak!

Facebook, çocuklar için Instagram’ı duyurabilir. Çıkan bir habere göre, sosyal medya platformu, 13 yaşın altındaki çocuklar için yeni bir Instagram sürümü çıkartmayı düşünüyor.
Takip et
Çocuklara özel Instagram çıkacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Instagram geçtiğimiz günlerde platformunu daha güvenli hale getirmek ismine genç kullanıcılar için yeni tedbirler aldığını duyurmuştu. Instagram’ın o duyurusuna göre, gençler ve yetişkinler arasındaki etkileşimler sınırlandırılacak ve yetişkinlerin onları takip etmeyen 18 yaşın altındaki kişilere mesaj göndermesi önlenecek. Şuanda ise Instagram’ın çatı şirketi Facebook’un 13 yaşın altındaki gençler için yeni bir adım atmaya hazırlandığı gün yüzüne çıktı.

13 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR ÖZEL BİR INSTAGRAM KULLANABİLİR

The Guardian’ın haberine göre, Facebook, popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’ın 13 yaşın altındaki çocuklara yönelik bir sürümünü hazırlamayı düşünüyor. Habere göre Facebook, bir firma gönderisi ile 13 yaşın altındaki çocukların, Instagram’ı ilk defa güvenli bir biçimde kullanmalarına izin vermek için özel bir Instagram sürümünü yaratmaya başlayacağını duyurdu. Instagram halihazırda 13 yaşın altındaki kişilerin platformda hesap oluşturmalarına izin vermiyor.

Çocuklara özel Instagram çıkacak!

FACEBOOK SÖZCÜSÜNDEN AÇIKLAMA

Bir Facebook sözcüsü ise Guardian’a Instagram’ın, 6 ila 12 yaş arası çocuklar için olan Messenger Kids uygulamasına benzer biçimde, ebeveyn kontrollü bir Instagram sürümünü araştırdığını belirtti. Sözcü, “Çocuklar, ailelerine arkadaşlarına ayak uydurmalarına yardımcı olacak uygulamalara katılıp katılamayacaklarını soruyor. Şu anda ebeveynler için pek fazla seçenek yok, bu yüzden çocuklara uygun, ebeveynler tarafından yönetilen ek ürünler geliştirmeye çalışıyoruz ” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.