adplus-dvertising

Çocuk tiyatrosunu 3 şehirde 2 bin 700 çocuk izledi

OYAK Maden Metalürji Firmaları geleneksel hale getirdiği çocuk tiyatrosuyla 5-10 yaş aralığındaki çocukları sanat ile buluşturdu. ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ müzikli çocuk oyunu Maden Metalürji Firmaları’nin bulunduğu kentlerde bir hafta süresince sahneye koyuldu. Çocuk tiyatrosunu 3 kentte 2 bin 700 çocuk izledi.
Takip et
Çocuk tiyatrosunu 3 şehirde 2 bin 700 çocuk izledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen müzikli çocuk oyunu ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ ilk olarak 20 Nisan’da Ereğli’de çocuklarla buluştu. 20-21 Nisan tarihlerinde Erdemir Kültür Merkezi’nde toplamda 5 seansta gerçekleşen gösterime İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ile Erdemir çalışanlarının çocukları da katıldı. Kırmızı Başlıklı Kız oyununun ikinci durağı ise 25-26 Nisan’da İskenderun oldu. İsdemir Genel Müdürlük Binası konferans salonunda iki günde 6 gösterimi olan oyunu İsdemir lojman bölgesindeki kreş, anaokulu, ilkokul öğrencileri ve İsdemir çalışanlarının çocukları seyretti. Çocuk tiyatrosu, son olarak, 27-28 Nisan tarihlerinde Divriği’de sahnelendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ile Erdemir Maden çalışanlarının çocukları Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda iki gün boyunca üçer seans düzenlenen gösterime katıldı.

‘Kırmızı Başlıklı Kız’ müzikli çocuk oyunu gösterimi, Erdemir, İsdemir ve Erdemir Maden firmalarının bulunduğu 3 kentte toplamda 6 gün boyunca 2 bin 700 çocuğa ulaştı. Çocukların kimileri bu oyunla beraber ilk defa tiyatronun sihirli dünyasıyla tanıştılar.

OYAK’ın Maden Metalürji firmalarının bulunduğu lokasyonlarda bölgelerin kalkınmasına ve sosyal faaliyetlerine destek olmaya devam edeceği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.