Çocuk istismarını meşrulaştırmaya çalışan Özgüven’e Aydın Üniversitesinden soruşturma

Akit TV’de katıldığı canlı yayında 12-17 yaş aralığının ilk çocuğu doğurmak için en ideal yaş olduğunu söyleyen İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’e Üniversiteden kınama geldi. ”Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır” ifadesi kullanıldı. Peki Prof.Dr Kutluk Özgüven kimdir?

Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, Akit TV’de katıldığı “Derin Kutu” programında skandal ifadeler kullandı.

12-17 yaş aralığındak kızların doğum yapmaya en müsait yaş aralığında olduğunu belirten Özgüven, doktorların da bunu onayladığını iddia etti.

Özgüven’in sosyal medyada büyük tepki toplayan sözleri şöyle:

“Süperman diye bir şey yok hayal kahramanı ama, süper kadın diye bir ırk var. Ve bu da 13-16 yaş arasında, istediğiniz doktora sorun. 12-17 de olur. Muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş. Yani ben diyorum ki; erkekler olsun, kadınlar olsun, biraz zekamızı koyalım.”

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Çocuk istismarını meşrulaştırmaya çalışan Özgüven’e Aydın Üniversitesinden soruşturma

İstanbul Aydın Üniversitesi, Özgüven’in kullandığı ifadeler nedeniyle bir açıklama yayınladı. Üniversitenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur”

MUTTALİP KUTLUK ÖZGÜVEN KİMDİR?

1968 doğumludur. Lisansını 1990 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde , Yüksek Lisansını 1992 yılında Manchester University Bilgisayar Dilbilimi Bölümü’nde, Doktorasını ise 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Elektronik Medya Yönetimi alanında tamamladı. 2015 yılında profesör ünvanı alan Özgüven İstanbul Aydın Üniversitesi’nde görev yapıyor.

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı