Çocuk Gelin ve Damat Polisi Görünce Camdan Atlayıp Kaçtı

Büyükçekmece’de evlendirilmek istenen çocuk gelin ve damat, polisin düğün salonunu basması ile camdan atlayarak kaçtı.

İstanbul Büyükçekmece’de ailelerin talebi ardından evlendirilmek istenen 14 yaşındaki çocuk gelin ve 18 yaşındaki damat, düğün salonunu polisin basması ile, pencereden atlayarak kaçtı. Gelin ve damadın polisten kaçtıkları o anlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

14 YAŞINDAKİ KIZI ZORLA EVLENDİRMEK İSTEDİLER

Olay, salı günü akşam saatlerinde Büyükçekmece’de yer alan bir düğün salonunda meydana geldi. Öne sürülene göre, S.T adlı 14 yaşındaki kız çocuğu aile büyüklerinin talebi ardından 18 yaşındaki A.A ile evlendirilmek istendi. Fakat kızın ailesinden bazı kişiler bu duruma karşı çıktı. Her türlü engellemeye rağmen kızın babası daha önce aralarında söz verilen aileye kızını vermek istedi. Damadın ailesi bir düğün salonu ile anlaşarak, düğün için plan yaptı.

GELİN VE DAMAT CAMDAN ATLAYARAK KAÇTI

Kızın yaşının küçük olduğunu ifade eden akrabalar, babayı ikna edemeyince çözümü polise haber vermekte buldu. Küçük yaşta bir kızın evlendirildiğini ihbarını alan Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü birimleri, düğün salonuna baskın gerçekleştirerek düğüne müdahale yaptı. Düğün salonun dışında yer alanlar, polisin geldiğini fark edince, hızlı bir biçimde salona girerek aileyi uyardı. Aile büyükleri ise müziği kapatarak karşılıklı oynayan çocuk gelin ve damadı odaya yolladı. Büyük korku yaşayan çocuk gelin ve damat, ardından ise gelin odasının penceresinden atlayarak kaçtı. Yaklaşık 1 metrelik pencerenin camından atlayan gençlere damadın arkadaşı da eşlik etti.

ANNE VE BABALAR GÖZALTINA ALINDI

Polis birimleri salona girdiği vakit gelin ve damadı bulamadı. İki tarafın anne ve babasını gözaltına alan polis birimleri ifadelerini almak için aileleri polis merkezine götürdü. Polis merkezinde çocuklara ulaşılması talep edilen aile üyeleri gelin ve damadı arayarak davet etti. Olaydan yaklaşık 1 saat sonra polis merkezine gelen gençler ifadeleri alınmak için Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğine sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı