Çocuğuna bez bulamayan anne gözyaşlarına boğuldu! ‘Virüs değil, açgözlülük öldürecek’

Çin'in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi toplu alışveriş yapmaya yöneldi. Hal böyle olunca insanlar ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmeye başladı. Türkiye dahil her ülkede korkuyla stok yapmaya başlayan insanlar yüzünde ihtiyaçları olan insanlar alamamaya başladı.

Yeni tip coronavirüs (Covid-19) yayılmaya devam ettikçe, insanlar yiyecek, tuvalet kağıdı ve bebek maması gibi temel ihtitaç ürünleri stoklamaya devam ediyor. İngiltere’de yaşayan Lauren Whitney durumun vahametini etkisini göstermek için bir TikTok videosu yayınladı.

Bebeğine bez satın almak için markete giren genç kadın tüm rafların boş olduğunu görünce göz yaşlarını tutamadı.

Yaşadığı durumu sosyal medyada paylaşan Lauren ailesine bakabilmek, gelir sağlamak için bir sinema salonunda yarı zamanlı olarak çalıştığını bu yüzden bazıları gibi toplu alım fırsatı bulamadığını söyledi. Lauren sözlerine şöyle devam etti: ‘Biz düşük gelirli aileleriz ve bu yüzden bir kerede dışarı çıkıp çok miktarda şey satın alabilmemiz zor. Ancak bu duruma baktığımda hiçbir şey alamadığım ortada bu çok sinir bozucu. Kitlesel paniğin gerçek etkisini paylaşmak istedim.’

DESTEK MESAJLARI YAĞDI
Genç kadının videosunu izleyen birçok kişi destek mesajları vererek annenin duygularını paylaştı. Whitney’e gelen, ‘Virüs bizi öldürmeyecek, açgözlülük öldürecek. Üzgünüm Lauren’ mesajının ise 200 binin üzerinde beğendi aldığı görüldü.

Lauren Whitney, gelen kutusunda çok sayıda olumlu yorumun olduğunu ancak aynı zamanda birçok nefret dolu görüşün de yer aldığını söylüyor.

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı