Çocuğu okula başlayacak ailelere müjdeli haber!

AK Partili Mehmet Muş, okula başlama yaşının değiştirilmesine yönelik sunulan düzenlemenin bu hafta içerisinde meclisten geçirileceğinin müjdesini verdi.

Ak Partili Mehmet Muş, her sene tartışma konusu haline gelen okula başlama yaşının değiştirileceğini açıkladı. AK Parti Grup Başkanvekili Muş’un açıklamalarına göre, 66 ay olan okula başlama yaşı, 69 aya çıkarılıyor.

Her sene okulların açılma dönemiyle birlikte tartışma konusu olan okula başlama yaşı yapılacak yeni düzenleme ile birlikte, 5 buçuk yaştan 5 yaş 9 aya çıkarılıyor. Muş düzenlemenin bu hafta içerisinde meclisten geçirileceğini açıkladı. Meclisten geçecek yeni düzenlemeye göre, 9 Eylül 2019’da başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılında okula başlayacak öğrencilerin, 1 Aralık 2013 ve sonrasında doğanlar  1. sınıfa başlamış olacak.

TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTU

Okula başlama yaşının 5 buçuğa düşürülme büyük tartışmalara neden olmuştu. Aileler çocuklarını erken yaşta okula göndermek istemediği için tepki göstermiş hatta bazı aileler rapor alarak çocuklarını okula göndermemişti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER İÇİN TAYİN AÇIKLAMASI

Muş aynı zamanda askerlikle ilgili yeni düzenlemeler ve sözleşmeleri öğretmenlerin tayin isteme haklarıyla ilgili de önemli değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Muş, sözleşmeli öğretmenler için 3+1 olarak 4 yıl görev yaptıktan sonra tayin isteme haklarının olacağını belirtti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı