Çocuğu Günlerdir Aç Olan Anne Sonunda İsyan Etti

Meksika’da gözaltı kampında çocuğuna günlerdir tek lokma yediremeyen annenin isyanı herkesi derinden sarstı.

Meksika’daki gözaltı kampına bir annenin isyanı damga vurdu. Beş yaşındaki hasta oğluna günlerdir yemek yediremediğini belirten annenin görüntüleri izleyenleri derinden sarstı. Gözaltı kampındaki kötü şartlar daha önce de gündeme gelmişti. Ancak yetkililer konuyla ilgili herhangi bir adım atmadı.

Meksika’daki gözaltı kampında deyim yerindeyse insanlık dramı yaşanıyor. Bu dram karşısında tüm dünya üç maymunu oynamaya devam ederken, 5 yaşındaki hasta oğluna günlerdir yemek yediremeyen bir annenin isyanı bütün insanlığın yüzüne tokat gibi indi. Kampta zor şartlarda yaşadıklarını belirten ve hasta oğlu için yetkililerden yardım istediğini belirten anne, kimsenin isyanına kulak asmadığını söyledi. Çocuğunun durumunun her geçen gün kötüye gittiğini belirten acılı anne, tedavi edilmediği takdirde telafisi imkansız sonuçların ortaya çıkacağını vurguladı.

İNSANLIK DIŞI ŞARTLARDA YAŞIYORLAR

Tüm ajanslar tarafından dünyaya servis edilen fotoğraflarda annenin yüzündeki çaresizlik dikkat çekiyor. 10 gün boyunca kampta olduklarını ve kötü niyetli personeller tarafından insanlık dışı şartlarda yaşamaya zorlandıklarını belirten anne, barınakta bir ay içerisinde üç ayaklanma olduğuna dikkat çekti. Konuyla ilgili Meksikalı yetkililerden acil adım atması bekleniyor. Ancak bu zamana kadar herhangi bir hamle gelmedi. Bu da kamptaki olayların önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini gösteriyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı