Çobanın Kaybettiği Sürüyü Drone Ortaya Çıkardı!

Sahibinin dalgınlığı sonucu gözden kaybolan 70 küküçbaş hayvan, jandarmanın titiz çalışması sonucu, drone yardımı ile bulundu.

Bursa’da, sahibinin kaybettiği 70 küçükbaş hayvan jandarma ekiplerinin yoğun çalışması ve drone ile yapılan araştırma sonucu bulunarak sahibine teslim edildi. Olay şöyle gelişti…


Otlatmak için koyun sürüsünü meraya götüren çiftçi dalgınlığının kurbanı oldu ve sürüsünün bir anda gözden kaybolduğunu fark etti. Tüm çalışmalarına rağmen sürüsünü bir türlü bulamayan çiftçi hemen jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri de tüm çalışmalarına rağmen koyunlara ulaşamayınca yardımlarına son teknoloji bir drone koştu. Hava aracı ile koyunları aramaya koyulan askerler kısa süre sonra çiftçiye müjdeli haberi verdi.

2 KİLOMETRE UZAKTA BULUNDULAR

Sürünün yerini tespit eden jandarma ekipleri sürü sahibi ile birlikte hemen koyunların yanına gitti. Koyunlar sahibinin kaybettiği yerden 2 kilometre uzakta drone’a yakalanmıştı. Tek geçim kaynağı olan hayvanlarına eksiksiz kavuşan çobanın mutluluğu gözlerinden okunurken jandarma ekiplerine teşekkür etti. Emniyet güçleri olay ile ilgili açıklama yaparken her zaman vatandaşların hizmetinde olduklarını ve ellerinde olan tüm teknolojileri bu hizmetler için çekinmeden kullanacaklarını ifade etti. Ekipler dikkatsizliği sonucu sürüsünü kaybeden çobanı uyarmayı da ihmal etmedi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı