Clubhouse nedir, Android telefonlarda var mı, davetiye zorunlu mu?

Son günlerin popüler sosyal medya uygulaması Clubhouse davetiye ile girilen uygulama kullanıcılara dijital sempozyum ortamı sunan yapısıyla sesli bir uygulama. Peki Clubhouse nasıl kullanılır, davetiye nasıl bulunur, Clubhouse güvenli mi, bir odaya en fazla kaç kişi alınır? İşte ses dışında bir şey yollanamayan Clubhouse hakkında tüm merak edilenler.
Takip et
Clubhouse nedir, Android telefonlarda var mı, davetiye zorunlu mu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal ağ platformlarından biri olan Club House son dönemde popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Dijital teknoloji çağını yakından takip edenlerin merakla araştırdığı bu uygulamada Facebook ve Instagram’dan farklı olarak video ve fotoğraf paylaşımı yapılmıyor. iOS kullanıcılarına indirme imkanı sunan clubhouse ile ilgili kullanımı, üyeliği ve davetiye zorunluluğu merak ediliyor.

Clubhouse nedir? sorusunun cevabı merak ediliyor. Sosyal medyaya bomba gibi düşen yeni sosyal medya uygulaması Clubhouse nasıl kullanılır? Sohbet odaları üzerinden kullanıcılarına sesli etkileşim imkanı tanıyan Club House nedir, nasıl kullanılır? Club House’a nasıl üye olunur ve davetiye zorunlu mu? Aslında bir haberleşme uygulaması olan Clubhouse diğer uygulamalara göre çokça farklılık gösteriyor. En önemli özelliği ise davet gönderilmeden kullanamıyorsunuz. Nasıl mı? İşte detaylar…

CLUBHOUSE NEDİR?

Clubhouse’ta yazılı mesaj, yorum, beğeni ya da fotoğraf paylaşımı, görüntülü konuşma yapılmıyor.
Alışılagelmiş bir ana sayfa akışının olmadığı uygulamada, sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim sağlanıyor. Uygulama şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunuluyor.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Davet sistemi ile çalışan clubhouse son günlerin en popüler uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca iOS kullanıcılarının davet sistemiyle kullanabildiği Club house Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal ağ platformudur. Aynı zamanda uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davet almak üye olmanın şartları arasında yerini alıyor…

Uygulamada birçok oda bulunuyor. Clubhouse’a üye olduğunuzda birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi kendi ilgi alanlarınızı işaretliyorsunuz.

Bu odalarda ise iletişim sadece ses yoluyla, konuşarak gerçekleşiyor. Odada konuşulanları sadece dinleyebilir, ya da moderatörden izin alarak sohbete dahil olabilirsiniz.

Clubhouse nedir, Android telefonlarda var mı, davetiye zorunlu mu?

CLUBHOUSE’A NASIL ÜYE OLUNUR?

Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan uygulamayı öncelikle cihazınıza indirmeniz gerekiyor.

Kullanıcı adı seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine alıyor.

Halihazırda uygulamayı üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumunda bekleme listesine girmeden üyelik işleminiz tamamlanıyor.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilginizi çeken farklı konu başlıklarındaki sohbet odalarına dinleyici ya da sesli etkileşim yoluyla konuşmacı olarak dahil olabilirsiniz.

CLUBHOUSE DAVET KODU GEREKLİ

Clubhouse uygulamasına üye olmak için halihazırda uygulamayı kullanan bir arkadaşınızın size davet kodu göndermesi gerekiyor. Davet kodu olmadan üye olamıyorsunuz. Clubhouse davet kodu birçok forum ve internet sitesinde insanlar birbirlerini ekletmeye çalışıyor.

CLUBHOUSE DAVET KODU NASIL ALINIR?

Clubhouse davet kodunu uygulamaya üye olan bir arkadaşınızdan edinebilirsiniz. Veya Twitter’da arama kısmına Clubhouse yazarak burada paylaşılan kodlarından birini edinerek alabilirsiniz. Uygulamaya kodu almak için bu yöntemler dışında bir yol bulunmuyor.

CLUBHOUSE ANDROID TELEFONLARDA VAR MI?

Davet sistemi ile çalışan Clubhouse, sınırlı kullanıcıya hitap eden ve halen geliştirilmesi devam eden bir mobil uygulama ve şu sıralar oldukça popüler. Yalnızca iOS kullanıcılarının davet sistemiyle kullanabildiği Clubhouse için geliştiriciler Android versiyonu üzerinde halen çalışıyor, ancak Play Store’da henüz resmi uygulama bulunmuyor.

Popülerliği günden güne artan uygulamanın Android cihazlar için de geliştirilmekte olduğunu belirtiliyor.

CLUB HOUSE HAKKINDA BİLİNMEYENLER!

Club House sesli sohbet odaları aracılığıyla davet sistemiyle çalışan bir platformdur. Clubhouse’da kullanıcılar sesli odalar oluşturarak burada ses kayıtlarını paylaşıyor. Her isteyenin kayıt olamadığı bu platform, sadece davetiye sistemi ile çalışıyor. Eğer ki sizi davet edebilecek bir tanıdığınız yoksa, sistem sizi sıraya alıyor. Sıranız geldiğinde ise üyelik işleminiz tamamlanıyor.

DAVETİYEN YOKSA BEKLEYECEKSİN

Clubhouse, ücretsiz bir uygulama. Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak herkese kapısı açık değil ve davetiyesi olan uygulamaya erişebiliyor.
Clubhouse ile sadece ses alışverişinde bulunabiliyorsunuz. Mesajlaşma veya video paylaşımı söz konusu değil.

ÜÇ FARKLI ODA

Clubhouse, Closed Room (Kapalı oda), Social Room (Sosyal oda) ve Publich Room yani herkese açık oda olmak üzere üç farklı oda sistemine sahip.

Kapalı oda ile kullanıcılar sadece seçtikleri kullanıcılarla bir odada görüşebiliyor, diğer hiç kimse odaya erişemiyor.

Sosyal oda ise odayı açan kullanıcının takip ettiği kişilerin odaya gelmesine izin veriyor. Takip etmediği kişiler odayı göremiyor.

Public Room ise herkese açık olan ve en yaygın olarak kullanılan oda tipi.

Clubhouse nedir, Android telefonlarda var mı, davetiye zorunlu mu?

SESLER HEM AKICI HEM DE NET

Discord’un altyapısını kullanan Clubhouse, bu nedenle ses kalitesiyle farkını gösteriyor. Konuşmacının arka planında gürültü olsa bile bu ses bastırılıyor ve sese
odaklanılıyor. İnternet yavaş dahi olsa ses gayet akıcı ve net bir şekilde paylaşılıyor.

GÖRÜNTÜ VE YAZIŞMA YOK

Clubhouse’un en büyük farkı ise sadece sese odaklı bir uygulama olması. Kimseye ses dışında bir şey yollayamıyorsunuz. Uygulama, görüntü ve metin tabanlı
paylaşımlara imkan veriyor.

NE KADAR GÜVENİLİR? CLUBHOUSE SES KAYITLARINI SAKLIYOR MU?

Clubhouse, henüz test aşamasında bir uygulama ve kuralları olsa da henüz tam anlamıyla oturmayan bir sisteme sahip. Uygulama, kullanıcıların izni doğrultusunda rehbere erişim sağlıyor ve kullanıcıların davetiye yollamasına imkan veriyor. Diğer yandan ses kaydı aldığına dair bir veri yok. Ancak yasal süreçler için konuşmaların kaydediliği iddia ediliyor.

1000 KULLANICIYLA BAŞLADI

Clubhouse, 2020 yılında kurulduğunda 150 milyon dolar değere sahip olan bir uygulamaydı. Yatırımcıların arasında yayılmaya başlayan Clubhouse, bugün 1
milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

CLUBHOUSE İLE PARA KAZANILABİLİR Mİ?

Clubhouse, henüz çok yeni bir uygulama. Ancak uygulama, gelir modeli de yaratacak. Kullanıcılar neredeyse, orası elbette reklam için de elverişli olabilir.
Odalardaki sohbetlere olan ilgi ile alakalı olarak markaların kişilere sponsor olması mümkün.

KATILIMCI SAYISINDA SINIR 5000 KİŞİ

Clubhouse, bir odaya maksimum 5 bin kişinin girebilmesine izin veriyor. Üstüne çıkıldığında ise odaya girebilmek mümkün olmuyor ve odayı terk eden olduğunda yeniden odaya girmek için şansınızı deneyebilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.